Videogalerie

Olomoucký majáles 2024

Král Michal Horák, hvězdný hudební program s Bárou Polákovou, Pam Rabbit nebo Malalatou a třídenní nálož filmu, divadla, workshopů i další kultury pro všechny. Takový byl náš olomoucký univerzitní majáles roku 2024. Podívejte se na tu jízdu v aftermovie!

Informační centrum UP, obchod, čítárna i komunitní místo – to vše zahrnuje UPoint. Na dvou stech metrech čtverečních naleznete autorskou módní kolekci, kvalitní upomínkové předměty, knihy z univerzitního vydavatelství, ale i informace o univerzitě a nabídce jejích služeb. Více na www.upoint.upol.cz

Aurora Olomouc Biannual 2023: aftermovie

Univerzita Palackého v Olomouci se úspěšně hostila jednání evropské univerzitní sítě Aurora. Historicky poprvé se v Olomouci sešlo přes 200 zástupců 18 vysokých škol. Po dobu třídenního setkání Aurora Olomouc Biannual 2023 se jejich představitelé věnovali především společné budoucnosti.

Noc vědců v Olomouci 2023 (aftermovie)

Noc plná poznání, objevů a odhlasování tajemství pro malé i velké - taková byla letošní Noc vědců v Olomouci, která přilákala rekordních 10.000 návštěvníků. Ti měli možnost navštívit více než 120 bodů programu na dvacítce míst v kampusu Univerzity Palackého nebo ve Fakultní nemocnici Olomouc. Tentokráte na téma TAJEMSTVÍ!

Absolventský den 9. 9. 2023

Vzpomínky, radost ze setkání a také zvědavost, co je nového. V tomto duchu se nesl sobotní Absolventský den, který Univerzita Palackého uspořádala při příležitosti 450. výročí vzniku olomouckého vysokého učení. Do města se sjely stovky bývalých studentů a studentek ze všech koutů nejen naší země.

František Palacký oslavil 225. narozeniny!

14. června 2023 František Palacký oslavil své 225. narozeniny. Olomoucká univerzita si toto významné výročí svého patrona připomněla bohatým programem v Pevnosti poznání Přírodovědecké fakulty UP. Na své si přišly rodiny s dětmi, školáci, zaměstnanci univerzity, studenti, senioři i fanoušci podcastu Přepište dějiny.

Reprezentační ples Univerzity Palackého 2023

Letní semestr odstartoval na Univerzitě Palackého tradičně Akademickým týdnem. Jeho pomyslným vrcholem byl Reprezentační ples UP, který se do programu univerzitních akcí vrátil po dvou letech.

Den otevřených dveří UP 2023 (aftermovie)

Univerzita otevřela učebny, laboratoře, posluchárny, tělocvičny, menzu, koleje, knihovnu, zkrátka všechna pracoviště a místa, která vysokoškolák během studia potřebuje ke svému studentskému životu. A protože není nad sdílenou zkušenost, k dispozici středoškolákům i jejich rodičům, kteří často tvořili velmi zvídavý doprovod, byli na fakultách jako informátoři studenti, učitelé i zaměstnanci. Dobře naladění, usměvaví a trpěliví. Představovali obory, život na „své“ fakultě i mimo ni a odpovídali na každou, i nejméně pravděpodobnou otázku. Třeba podle koho jsou pojmenovány koleje. Více na www.univerzitnimesto.cz.

Gaudeamus Brno aneb 90 statečných

Skoro 29 tisíc návštěvníků, 341 vystavujících škol, 4 dny trvání a 28 let tradice. To je v číslech Gaudeamus Brno, největší veletrh pomaturitního vzdělávání v ČR. Na brněnském výstavišti se během prvního listopadového týdne představila také Univerzita Palackého a více než 90 jejích studentů, kteří hájili naše barvy přímo ve středu pavilonu V na ploše téměř dvě stě čtverečních. Na něm se příchozím představilo všech osm fakult, Pevnost poznání, UPoint, univerzitní vydavatelství či hokejový klub.

Otevření Welcome Office

Nové kontaktní místo pro všechny zahraniční návštěvníky a studenty otevřela Univerzita Palackého. Hosté ze zahraničí tak dostanou na jednom místě veškeré informace, které potřebují ke studiu či práci na univerzitě a pobytu ve městě Olomouci. Prostory tzv. Welcome Office se nachází v centru města ve Vodární ulici.

Noc vědců v Olomouci 2022 (aftermovie)

Věda, zábava a hlavně rekordní účast přes 7000 návštěvníků! Taková byla leetošní Noc vědců v Olomouci, kde své síly spojilo osm fakult Univerzity Palackého a její vědecké cenrum CATRIN, Pevnost poznání či Fakultní nemocnice Olomouc. Tentokráte na téma Všemi smysly!

Otevření Amerického centra v Olomouci

Univerzita Palackého  ve svých prostorách na třídě Svobody slavnostně otevřela Americké centrum Olomouc. Na jeho vzniku a provozu se společně s ní podílí Velvyslanectví USA v České republice. Americké centrum bude sloužit studentům i široké veřejnosti, má se stát místem určeným k setkávání, ke studiu i k realizaci volnočasových aktivit. Podobná centra vznikají na mnoha místech světa, v České republice se jedná o celkově šesté centrum a teprve druhé, které vzniklo při univerzitě.

Noc vědců v Olomouci 2022 (teaser)

Ani letos nepřijdete o nejlepší noc plnou vědy a poznání! Noc vědců 2022 proběhne tradičně i v Olomouci, kde své síly 30. září spojí osm fakult a vědecké cenrum CATRIN Univerzity Palackého, Pevnost poznání či Fakultní nemocnice Olomouc. Tentokráte na téma Všemi smysly a opět od 18 hodin až do půlnoci! Více na www.nocvedcu.cz/olomouc

#afo57 / after movie

Studentská reportáž: Studentská demonstrace proti válce na Ukrajině

Studentská reportáž: V Olomouckém kraji se otevřelo koordinační centrum

Univerzita Palackého | Olomouc | genius loci...

Navštivte náš den otevřených dveří online

Více informací na www.univerzitnimesto.cz.

Předání cen rektora dobrovolníkům

Pódium na nádvoří Zbrojnice patřilo během festivalu MEET UP nejen hudebníkům, ale také studentům a zaměstnancům Univerzity Palackého, kteří věnují svůj čas nezištné pomoci druhým a kteří mohou být inspirací pro ostatní. Rektor Martin Procházka společně s prorektorem Vítem Procházkou a garantkou Dobrovolnického centra UP Tatianou Matulayovou představili letošní laureáty Ceny rektora pro dobrovolníky a poděkovali jim za jejich činnost.

Noc vědců 2021 (aftermovie)

Kam dřív? Jak všechno stihnout? Kolik nám zbývá času? To byly nejčastější otázky páteční noci. A byly symbolické, protože právě „čas“ ve všech možných významech byl tématem letošní Noci vědců, která otevřela návštěvníkům po setmění laboratoře, učebny, dílny i výstavní sály.

MEET UP – Zažij univerzitní město (aftermovie)

MEET UP – to je pět dní, kdy vám Univerzita Palackého v Olomouci představila Olomouc – univerzitní město. Pět dní plných koncertů, divadel, workshopů a prezentací, SWAP koutků a blešáků, filmových projekcí, přednášek i výstav, dobrého jídla a pití, ale také informací o tom, jak to na univerzitě chodí a co byste neměli v Olomouci minout. Více na www.meetup.upol.cz.

Pozvánka na Noc vědců 2021

Ani letos nepřijdete o nejlepší noc plnou vědy a poznání! Noc vědců 2021 proběhne tradičně i v Olomouci, kde své síly 24. září spojí Univerzita Palackého a Fakultní nemocnice Olomouc. Tentokráte na téma ČAS a opět od 18 hodin až do půlnoci!

Pozvánka na České akademické hry 2021

Nastal čas poměřit síly. Potkáme se 2. 9. - 7. 9. 2021 v Olomouci. www.ceskeakademickehry.cz 

Olomouc (o)žije 2021 (aftermovie)

Ohlédnutí za největším hudebním festivalem, co kdy naše Olomouc – univerzitní město zažila. Jsme rádi, že jsme u toho mohli s univerzitou a naší iniciativou Zaparkuj být a těšíme se na příští rok!

Poznejte Olomouc - univerzitní město

Zkuste si představit město, kde všichni studenti chodí na jednu univerzitu a každý čtvrtý obyvatel je jejím studentem nebo studentkou. Město, kde najdete druhou největší památkovou oblast v Česku i supermoderní vědecká centra světové úrovně. Tak taková je Olomouc - univerzitní město, centrum kultury, vzdělanosti i nadějných start-upů. Náš kampus, náš svět. A brzy i váš.

Jiří Louda: Erby rytířů Podvazkového řádu

Životní dílo významného českého heraldika Jiřího Loudy, autora návrhu velkého státního znaku ČR a stovek znaků českých obcí a měst. Kniha mapuje prostřednictvím více než tisícovky osobitých kreseb erbů téměř sedmisetletou historii rytířů Podvazkového řádu – jednoho z nejvýznamnějších společenství v Evropě, v jehož čele dnes stojí královna Alžběta a jehož členy byli a jsou např. Bernard Montgomery, Winston Churchill, Margaret Thatcherová, Edmund Hillary, princ Philip či princ William. Publikace vychází ve spolupráci Vydavatelství UP a Vlastivědného muzea v Olomouci. Více informací na louda.upol.cz

Život na studentských kolejích UP

Jak se žije studentům v Olomouci? Nasajte atmosféru bydlení na kolejích Univerzity Palackého v Olomouci. V rekonstruovaných budovách najdete vedle útulných pokojů také další vítané zázemí: studovnu, hudební místnost, posilovnu, kadeřnictví, ordinaci lékaře a mnoho dalšího. O příjemných venkovních prostorech s různými sportovišti nemluvě. To vše v blízkosti historického centra města. Více na skm.upol.cz.

Menzy a bistra na UP

Levně a dobře se najíst? Na UP žádný problém. Ať už si dáte svačinu, kávu či lehký oběd v jednom z bister FreshUP, nebo plnohodnotný oběd v jedné z moderních menz, určitě budete spokojeni jak vy, tak vaše (studentská) peněženka. Více na skm.upol.cz.

Olomoucký majáles UP (2010–2020)

V roce 2010 se na nádvoří Zbrojnice odehrál první znovuobnovený Olomoucký majáles UP pořádaný studenty za podpory univerzity. Se skromným rozpočtem a režií však přitáhl první tisícovku nadšených studentů a vykročil tak k dalším a dalším ročníkům. Ten jubilejní – desátý – se letos bohužel ze zjevných důvodů neuskutečnil, a tak se organizátoři alespoň ohlédli nazpět, aby si společně s vámi připomněli všechny milníky jedinečné studentské akce uprostřed univerzitního města ve videu.

St-Art aneb Přehlídka středoškolského umění

Předposlední prázdninovou sobotu se na parkánu Uměleckého centra UP (Konvikt) uskutečnil druhý ročník přehlídky umění v podání studentů olomouckých gymnázií. Ty i letos podpořila Univerzita Palackého a její iniciativa Zaparkuj. Během komponovaného odpoledne došlo na koncerty, djs, výstavy obrazů, grafik a fotografií nebo swap oblečení. V hlavní roli: studenti středních škol a jejich talent. Více na www.zaparkuj.upol.cz

Reprezentační ples Univerzity Palackého 2020

Jedinečná společenská událost se dne 22. 2. uskutečnila v prostoru hotelu NH Congress. K tanci a poslechu hrál taneční orchestr TopBand a třešničkou na dortu byl Kapitán Demo.

Den otevřených dveří na UP

V pátek 6. prosince se otevřely dveře Univerzity Palackého v Olomouci všem zájemcům o studium na druhé nejstarší univerzitě u nás. Na 7 000 návštěvníků si mohlo prohlédnout osm fakult, koleje, menzy, ale i Pevnost poznání a UPoint. K tomu punč a nová mobilní appka pro všechny a speciální autobusová linka pro všechny. Podrobné informace o dalším Dni otevřených dveří UP 18. ledna 2020 najdete na stránkách Studuj na UP.

Archiv

Nastavení cookies a ochrany soukromí

Na našich webových stránkách používáme soubory cookies a případné další síťové identifikátory, které mohou obsahovat osobní údaje (např. jak procházíte naše stránky). My a někteří poskytovatelé námi využívaných služeb, máme k těmto údajům ve Vašem zařízení přístup nebo je ukládáme. Tyto údaje nám pomáhají provozovat a zlepšovat naše služby. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas. Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat (odkaz najdete v patě stránek).

(Technické cookies nezbytné pro fungování stránek. Neobsahují žádné identifikační údaje.)
(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)