Videogalerie

Olomoucký majáles UP (2010–2020)

V roce 2010 se na nádvoří Zbrojnice odehrál první znovuobnovený Olomoucký majáles UP pořádaný studenty za podpory univerzity. Se skromným rozpočtem a režií však přitáhl první tisícovku nadšených studentů a vykročil tak k dalším a dalším ročníkům. Ten jubilejní – desátý – se letos bohužel ze zjevných důvodů neuskutečnil, a tak se organizátoři alespoň ohlédli nazpět, aby si společně s vámi připomněli všechny milníky jedinečné studentské akce uprostřed univerzitního města ve videu.

Střih: Radim Kaller | Grafika: Zoran Kerkez

Vítejte v akademickém roce 2020/2021 (ENG SUB)

Rektor UP Jaroslav Miller vítá studentky a studenty v novém akademickém roce, informuje o aktuální situaci na UP a základních postupech univerzity během probíhající epidemie covid-19 a odpovídá na nejčastější dotazy posledních dnů.

St-Art aneb Přehlídka středoškolského umění

Předposlední prázdninovou sobotu se na parkánu Uměleckého centra UP (Konvikt) uskutečnil druhý ročník přehlídky umění v podání studentů olomouckých gymnázií. Ty i letos podpořila Univerzita Palackého a její iniciativa Zaparkuj. Během komponovaného odpoledne došlo na koncerty, djs, výstavy obrazů, grafik a fotografií nebo swap oblečení. V hlavní roli: studenti středních škol a jejich talent. Více na www.zaparkuj.upol.cz

Noc vědců 2020 (teaser)

Ani letos nebudete ochuzeni o největší akci popularizující vědu po setmění. Noc vědců proběhne v pátek 27. listopadu po celé republice a Olomouc nebude výjimkou. Už nyní se můžete těšit na skvělý interaktivní program na fakultách Univerzity Palackého, v Pevnosti poznání nebo na pracovištích Fakultní nemocnice Olomouc. To vše na téma Člověk a robot! Více na www.noc-vedcu.cz.

Reprezentační ples Univerzity Palackého 2020

Jedinečná společenská událost se dne 22. 2. uskutečnila v prostoru hotelu NH Congress. K tanci a poslechu hrál taneční orchestr TopBand a třešničkou na dortu byl Kapitán Demo.

Den otevřených dveří na UP

V pátek 6. prosince se otevřely dveře Univerzity Palackého v Olomouci všem zájemcům o studium na druhé nejstarší univerzitě u nás. Na 7 000 návštěvníků si mohlo prohlédnout osm fakult, koleje, menzy, ale i Pevnost poznání a UPoint. K tomu punč a nová mobilní appka pro všechny a speciální autobusová linka pro všechny. Podrobné informace o dalším Dni otevřených dveří UP 18. ledna 2020 najdete na stránkách Studuj na UP.

Archiv