Videogalerie

Pozvánka na THE Research Excellence Summit

Na mezinárodní summitu, který se bude konat v Olomouci ve dnech 24.–26. dubna 2018, se budou projednávat se na něm budou výzvy a příležitosti, které vyvstávají z rapidně se měnící politické a ekonomické sféry. Představitelé institucí ze střední a východní Evropy se budou zabývat tím, jak mohou výzkumné ústavy nejlépe přispět ke zvýšení ekonomického růstu v regionu.  

Noc vědců 2017

Věda a pohyb. V tomto duchu se v pátek 6. října nesla noc na mnoha místech Univerzity Palackého. Noc vědců přilákala na šest tisíc lidí, kteří neváhali a vydali se po setmění odhalit nejrůznější vědecká tajemství.

MEET UP!

Především novým studentům Univerzity Palackého byla určena akce MEET UP, která proběhla na začátku semestru. Během jednoho dne se představilo více než 20 studentských organizací, fakulty UP a další univerzitní jednotky a zařízení. Došlo i na hudbu, filmy, divadlo, výtvarné performance a sportovní vyžití.

Absolventská party Olomouc v Praze

12. srpna 2017 se sešli absolventi Univerzity Palackého na pražské Náplavce na lodi Cargo Gallery a společně s vedením univerzity a jejími zaměstnanci oslavili léto a zavzpomínali na roky strávené na své alma mater.

Olomoucký Majáles 2017

Olomoucký Majáles Univerzity Palackého 2017 je minulostí, nezbývá než s nostalgií vzpomínat na vše, co letošní ročník přinesl. A že toho nebylo málo! Vystoupení 28 hudebních skupin a DJs, 11 besed a literárních čtení, 7 divadelních představení, 4 výstavy, 20 bodů sportovního programu, prezentaci 20 neziskových organizací a 28 studentských spolků, hospodský kvíz, filmovou projekci, živou knihovnu, workshopy a tvořivé dílny, výborné jídlo i pití.

Reprezentační ples Univerzity Palackého 2017

Program Akademických dnů UP vyvrcholil v sobotu 25. února Reprezentačním plesem Univerzity Palackého. Večerem provedla moderátorka Rádia Impuls Eva Hronková, hudbu k tanci zajistila kapela Top Band a jako hlavní hudební host se představila etno kapela Gypsy Spirit.

Akademické dny 2017

Předposlední únorový týden patří již tradičně Akademickým dnům Univerzity Palackého. Letos jsme si přimomněli 71 let od znovuobnovení olomoucké univerzity v roce 1946. Během Akademických dnů se uskutečnila charitativní akce Daruj krev s rektorem, setkání akademické obce s vedením univerzity, vernisáž výstavy, předání cen rektora úspěšným studentům a společenský ples.

Prezentace UP v Bratislavě

Ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR na Slovensku vyrazili v polovině ledna studentští zástupci UP společně s rektorem Jaroslavem Millerem a zástupci oddělení komunikace UP prezentovat možnosti studia na bratislavské Gymnázium Bilíkova 24. Součástí akce byla i návštěva velvyslanectví a pietní akt u pomníku Františka Palackého v Bratislavě.

Cvičení ATTACK 2016

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje a Fakulta zdravotnických věd UP si v úterý 25. října 2016 ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému Olomouckého krajeprošly náročným testem při simulovaném teroristickém útoku v obchodním centru Galerie Šantovka.

Výroční přednáška k poctě J. L. Fischera: Karel Floss

Výroční přednášku k poctě J. L. Fischera pronesl 23. listopadu 2016 filozof a překladatel Karel Floss. Žák a spolupracovník prvního rektora obnovené Univerzity Palackého shrnul a podtrhl před akademickou obcí význam této osobnosti. Na videu je záznam celé přednášky.

Absolventské setkání 2016

9.–10. září 2016 se u příležitosti 70. výročí obnovení Univerzity Palackého v Olomouci uskutečnilo celouniverzitní Absolventské setkání.

Noc vědců 2016

Téměř pět tisíc návštěvníků potvrdilo vzrůstající oblibu Noci vědců v Olomouci. Populárně naučný program pro ně 30. listopadu 2016 připravilo šest fakult Univerzity Palackého i olomoucká fakultní nemocnice.

Univerzita Palackého se představuje

Spot z produkce oddělení komunikace UP. Jeho autorem je student žurnalistiky a filmové vědy Marek Partyš.
Hudba: DVA - Tatanc.

Když se ohlédnu, vidím Olomouc

Univerzitu Palackého v Olomouci absolvuje každý rok na 2500 studentů a mnoho z nich se stává špičkami ve svém oboru. Ať už se jedná o humanitní, společenskovědné či přírodovědné obory, medicínu, práva nebo uměnovědná studia, ve všech těchto oblastech se naši absolventi dnes a denně uplatňují. A protože většina z nich na svá studia v Olomouci vzpomíná ráda, rozhodli jsme se několik z nich zachytit v našem novém spotu...
Pro Univerzitu Palackého v Olomouci vyrobil pointfilm.cz.

Jsem Univerzita Palackého

Atraktivní, perspektivní, cílevědomá. Taková je dle nového klipu Univerzita Palackého v Olomouci. Původním cílem bylo ukázat, že univerzita je otevřená všem studentům, včetně těch s postižením. Nakonec vyšlo najevo, že na toto není třeba zbytečně upozorňovat. Je totiž úplně normální, že na ní studují studenti s nejrůznějšími specifiky a co víc, že samy vlastnosti studentů ve výsledku celou Univerzitu Palackého tvoří. Je tak otevřená, jak rozmanití jsou její studenti. Bez studentů by nebyla takovou, jaká je.
Autor: Lukáš Masner

Olomouc, univerzitní město

Studentské kariérní a poradenské centrum

Spot Studentského kariérního a poradenského centra Univerzity Palackého, které se snaží od roku 2015 studentům i absolventům usnadnit jejich první kroky na pracovním trhu.
Pro Univerzitu Palackého v Olomouci vyrobilo Středisko audiovizuálních služeb. Režie, kamera, střih: Lukáš Masner

Nadační fond Univerzity Palackého v Olomouci

Nadační fond Univerzity Palackého podporujeme vynikající mezinárodní vědecko-výzkumné a umělecké aktivity studentů Univerzity Palackého.

Udělení čestného doktorátu Václavu Havlovi

28. května 1990 udělila Univerzita Palackého v Olomouci čestný doktorát prezidentu Václavu Havlovi. Krátký záznam zachycuje promluvu Václava Havla při slavnostním aktu.

Václav Havel na návštěvě Olomouce

Při návštěvě Olomouce 28. května 1990 přivítalo Václava Havla zaplněné Horní náměstí. Prezident republiky a čerstvý držitel čestného doktorátu promluvil k občanům spolu s představiteli Občanského fóra z balkonu radnice.