Videogalerie 2016

Absolventské setkání 2016

9.–10. září 2016 se u příležitosti 70. výročí obnovení Univerzity Palackého v Olomouci uskutečnilo celouniverzitní Absolventské setkání.

Univerzita Palackého se představuje

Spot z produkce oddělení komunikace UP. Jeho autorem je student žurnalistiky a filmové vědy Marek Partyš.
Hudba: DVA - Tatanc.

Jsem Univerzita Palackého

Atraktivní, perspektivní, cílevědomá. Taková je dle nového klipu Univerzita Palackého v Olomouci. Původním cílem bylo ukázat, že univerzita je otevřená všem studentům, včetně těch s postižením. Nakonec vyšlo najevo, že na toto není třeba zbytečně upozorňovat. Je totiž úplně normální, že na ní studují studenti s nejrůznějšími specifiky a co víc, že samy vlastnosti studentů ve výsledku celou Univerzitu Palackého tvoří. Je tak otevřená, jak rozmanití jsou její studenti. Bez studentů by nebyla takovou, jaká je.
Autor: Lukáš Masner

Olomouc, univerzitní město

Studentské kariérní a poradenské centrum

Spot Studentského kariérního a poradenského centra Univerzity Palackého, které se snaží od roku 2015 studentům i absolventům usnadnit jejich první kroky na pracovním trhu.
Pro Univerzitu Palackého v Olomouci vyrobilo Středisko audiovizuálních služeb. Režie, kamera, střih: Lukáš Masner

Nadační fond Univerzity Palackého v Olomouci

Nadační fond Univerzity Palackého podporujeme vynikající mezinárodní vědecko-výzkumné a umělecké aktivity studentů Univerzity Palackého.

Udělení čestného doktorátu Václavu Havlovi

28. května 1990 udělila Univerzita Palackého v Olomouci čestný doktorát prezidentu Václavu Havlovi. Krátký záznam zachycuje promluvu Václava Havla při slavnostním aktu.

Václav Havel na návštěvě Olomouce

Při návštěvě Olomouce 28. května 1990 přivítalo Václava Havla zaplněné Horní náměstí. Prezident republiky a čerstvý držitel čestného doktorátu promluvil k občanům spolu s představiteli Občanského fóra z balkonu radnice.