17.–23. února 2020

Akademický týden Univerzity Palackého připomíná znovuobnovení Univerzity Palackého v Olomouci v roce 1946, kdy se 21. února rozezněly na počest této události zvony všech olomouckých kostelů. Univerzita pravidelně v tomto termínu pořádá řadu kulturních, vědeckých a společenských aktivit, na něž je zvána i veřejnost. Letos se můžete těšit na:

Pondělí 17. února

Předání čestného uznání autorům odborných knih a cen rektora UP studentům

10:30–12:00 | aula Pedagogické fakulty UP (Žižkovo náměstí 5)
Rektor Univerzity Palackého v Olomouci na tradičním slavnostním ceremoniálu ocení autory odborných knih z řad akademických pracovníků a úspěšné studenty za nejlepší bakalářské, diplomové a vědecké práce a sportovní výkony v roce 2019. Akce je pro pozvané hosty, není přístupná veřejnosti. Bližší informace poskytne Tomáš Krejčiřík, tomas.krejcirik@upol.cz.

Čtvrtek 20. února

Inaugurace děkana PF UP a FZV UP

11:00 | Arcibiskupský palác
Na slavnostním aktu budou inaugurováni nově zvolení děkani právnické fakulty a fakulty zdravotnických věd. Akce je přístupná veřejnosti.

Pátek 21. února

Zvony olomouckých kostelů

15:00 | olomoucké kostely a chrámy
Úderem 15. hodiny se rozezvučí zvony olomouckých kostelů (sv. Mořice, sv. Michala a sv. Václava). Tradičně tím připomenou událost, kdy se 21. února 1946 touto cestou zvěstovalo Olomoučanům, že byl přijat zákon o obnovení olomoucké univerzity a naplnil se tak sen jejich předchůdců o univerzitním městě.

Sobota 22. února

Reprezentační ples Univerzity Palackého

19.30 | NH Collection Olomouc 
Univerzita Palackého pořádá pro své pracovníky, studenty, absolventy a přátele reprezentační ples. Večer bude moderovat Zuzana Glacová, absolventka UP, redaktorka zpravodajství České televize Ostrava. Hosté se mohou těšit na pestrý program, mezi jiným se představí projekt Losers Cirque Company, jejichž precizní akrobatické vystoupení společně s hudebním pozadím tvoří působivou podívanou, při které se tají dech. Předtančení zajistí studenti FTK UP. Hudbu k tanci a poslechu zajistí taneční orchestr TopBand Jana Smolíka. Hlavním hudebním hostem bude Jiří Burian alias Kapitán Demo. Připravena bude jako vždy bohatá tombola.

Po celý týden

Daruj krev s rektorem!

17.–21. února 2020 | Transfuzní oddělení FNOL

V rámci výzvy Daruj krev s rektorem aneb Modrá je dobrá tradičně vyzýváme studenty a zaměstnance Univerzity Palackého, aby přišli darovat to nejcennější, tedy svou krev. Student či zaměstnanec obdrží po prokázání se ISIC kartou či průkazem zaměstnance malý dárkový balíček od UPointu a FNOL. V případě zájmu o darování krve v rámci výzvy se hlaste slečně Kristýně Slováčkové (daruj.upol@gmail.com). Do předmětu e-mailu napište: DARUJ KREV. Do těla e-mailu pak uveďte vaše jméno a příjmení, datum narození a e-mail. Více na www.daruj.upol.cz.
Proč byste měli darovat? Protože bezplatně darovat krev či krevní plazmu je pocit k nezaplacení a protože věříme, že studenti a zaměstnanci univerzity by měli jít příkladem. Za posledních pět let bylo díky naší iniciativě darovat krev přes 4200 členů akademické obce.
Kdo může darovat? Veškeré informace o tom, zdali jste vhodným dárcem, naleznete zde. Prosíme, abyste si podmínky řádně prostudovali a předešli tak případným zbytečným návštěvám FNOL.