Akademický týden

19.–24. února 2018

72. VÝROČÍ OBNOVENÍ UNIVERZITY PALACKÉHO

Předposlední únorový týden si tradičně připomínáme znovuobnovení olomoucké univerzity v roce 1946.

Pondělí 19. února

Daruj krev s rektorem

7:00 | Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc
Šestý ročník akce Daruj krev s rektorem Univerzity Palackého! Od pondělí 19. do pátku 23. února vyzýváme všechny studenty a zaměstnance univerzity, aby přišli darovat to nejcennější, tedy svou krev. Student či zaměstnanec navíc obdrží po prokázání se ISIC kartou či průkazem zaměstnance malý dárkový balíček od UP a FNOL. V případě zájmu se hlaste na e-mailu: zuzana.bernatova01@upol.cz.
Bližší informace naleznete na webu www.daruj.upol.cz
FB událost

Týden s elektronickými informačními zdroji

Pondělí–pátek, 10:00–15:00 | Zbrojnice a pobočky Knihovny UP
V rámci Akademického týdne připravila Knihovna UP celotýdenní vzdělávací akci na podporu a propagaci elektronických informačních zdrojů. Zájemci se mohou zastavit ve Zbrojnici, kde v přízemí najdou od 10 do 15 hodin infostánek, u kterého se dozvědí, jaké elektronické informační zdroje na UP jsou a jaké možnosti pro studenty a zaměstnance nabízejí. Kromě informací o databázích nebo o seminářích, kde se naučí, jak v nich vyhledávat, letáčků či ukázek na mobilních zařízeních, si účastníci budou moci odnést i různé propagační předměty (placky, tužky, propisky, tašky atp.). Kdo to má do Zbrojnice daleko, může využít některou z poboček Knihovny UP na jednotlivých fakultách, kde bude akce také paralelně probíhat.

Slavnostní otevření Studentského klubu UP

19:00 | Ústřední knihovna UP a Coffee Library (vchod z nádvoří Zbrojnice)
Po mnoha letech se studentské organizace dočkaly na půdě Univerzity Palackého vlastních prostor. Přijďte s námi slavnostně otevřít krásný prostor Studentského klubu v historií prodchnuté Zbrojnici. Čekat na vás bude nejen rektor Jaroslav Miller a prorektor Petr Bilík, ale také drobné pohoštění, hudební doprovod, horký punč, a hlavně prezentace studentských organizací v přilehlé kavárně Coffee Library. Zkrátka ideální příležitost poznat jejich činnost a do některé z nich se rovnou aktivně zapojit.
FB událost 

Hospodský kvíz – Univerzitní speciál ke 100. výročí republiky

20:00 | Kozlovna – M3
Přijďte poměřit své znalosti o Univerzitě Palackého a Olomouci v populárním formátu hospodského kvízu. Stačí sestavit tým o maximálně šesti členech a utkat se s dalšími týmy v 56 záludných otázkách na téma „100 let republiky“. Na nejlepších pět týmů čekají věcné ceny. Moderuje Daniel Langer.
Pro bližší informace a přihlášky týmů pište na ondrej.martinek@upol.cz.
FB událost 

Úterý 20. února

Inaugurace děkanů pěti fakult UP

11:00 | Arcibiskupský palác
Slavnostní akt inaugurace nově zvolených děkanů pěti fakult. Inaugurováni budou doc. MUDr. Jaroslav Vomáčka, Ph.D., MBA (fakulta zdravotnických věd), Mgr. Michal Šafář, Ph.D. (fakulta tělesné kultury), prof. PaedDr. Libuše Ludíková, CSc. (pedagogická fakulta), prof. PhDr. Zdeněk Pechal, CSc. (filozofická fakulta), a doc. RNDr. Martin Kubala, Ph.D. (přírodovědecká fakulta). Akce je přístupná veřejnosti.

AFOkino uvádí: Predátoři 3D s českým dabingem

18:00 | Kino Metropol | vstupné 70 Kč
Fascinující rodinná podívaná z dílny proslulé BBC, která se stala divácký hitem číslo jedna na AFO 2017. Díky propracovanému 3D formátu budete okamžitě vtaženi do víru dění, stanete se bezprostředními svědky intenzivního boje na život a na smrt. Sami se během projekce nechte přesvědčit o tom, jak tvůrci fenomenální Divoké Afriky nebo hlodavčího westernu Pidiobři 3D znovu posunuli technologickou laťku o level výš, aby mohli vytvořit jedno z nejdivočejších dobrodružství vůbec.

Středa 21. února

Předání čestného uznání autorům odborných knih, předání cen rektora UP studentům

10:00 | aula Pedagogické fakulty UP
Rektor Univerzity Palackého v Olomouci na tradičním slavnostním ceremoniálu ocení autory odborných knih z řad akademických pracovníků a úspěšné studenty za nejlepší bakalářské, diplomové a vědecké práce a sportovní výkony. Bližší informace poskytne Tomáš Krejčiřík, tomas.krejcirik@upol.cz.

Zvony olomouckých kostelů

15:00 | olomoucké kostely a chrámy
Ve tři hodiny se rozezvučí zvony olomouckých kostelů (sv. Mořice, sv. Michala a sv. Václava). Tradičně tím připomenou událost, kdy se 21. února 1946 touto cestou zvěstovalo Olomoučanům, že byl před několika minutami přijat zákon o obnovení olomoucké univerzity, a naplnil se tak sen jejich předchůdců o univerzitním městě.

Studentská mše svatá k 72. výročí Univerzity Palackého

19:00 | kostel Panny Marie Sněžné
V rámci Akademických dnů UP proběhne tradiční studentská mše svatá, jejíž součásti bude i přímluva za Univerzitu Palackého k jejímu 72. výročí novodobé historie. Mši svatou pod záštitou Vysokoškolského katolického hnutí Olomouc bude celebrovat P. Jan Regner SJ, dosavadní kaplan u Salvátora v Praze.

Sobota 24. února

Reprezentační ples Univerzity Palackého

19.30 | NH Collection Olomouc Congress
Univerzita Palackého v Olomouci zve své pracovníky, studenty, absolventy a přátele na svůj letošní reprezentační ples, který se uskuteční v sobotu 24. února 2018, a to již tradičně v hotelu NH Collection Olomouc Congress. Večerem provede ředitelka Divadla Tramtárie Petra Němečková, hudbu k tanci zajistí swingová kapela Zatrestband a videodiskotéka. Hlavním hudebním hostem večera bude kapela Mňága a Žďorp.
Abychom mohli vstupenky nabídnout co nejširšímu množství zájemců, letos poprvé proběhne také on-line prodej vstupenek, které se neprodaly v prvním a druhém kole předprodeje. Od 8. února 2018 bude zpřístupněn odkaz na webových stránkách ples.upol.cz.
FB událost

 

Změna programu vyhrazena.