Vědecký pracovník / Vědecká pracovnice

Úterý 29. březen 2022, 9:00

Děkan Přírodovědecké fakulty vypisuje výběrové řízení na obsazení místa Vědecký pracovník / Vědecká pracovnice.
Obor/specializace: Biochemie

Pracoviště: Katedra biochemie
Úvazek: 1,0
Místo výkonu práce: Šlechtitelů 27, Olomouc
Termín nástupu: 01.05.2022

Popis pracoviště

www.prf.upol.cz/katedra-biochemie

Pracovní náplň

• Řešení výzkumných projektů zahrnujících analýzy biologických vzorků
  • Vývoj, testování a validace metod chromatografických analýz nízko- a vysokomolekulárních látek s různými typy detekce
  • Příprava, zpracování a analýza vzorků z laboratorních a terénních studií
  • Vedení záznamové dokumentace (laboratorní deníky, provozní knihy, knihy přístrojů)
  • Zajištění údržby a kontroly správných funkcí analytických přístrojů
  • Samostatné zpracování a vyhodnocování datových souborů
  • Podíl na interpretaci získaných dat a přípravě podkladů pro publikační výstupy
  • Podíl na vedení experimentálních prací vysokoškolských studentů

Kvalifikační požadavky

• Ukončené VŠ vzdělání v oborech chemie, biochemie nebo příbuzných oborech (včetně absolventů v r. 2022)
  • Praktické zkušenosti v chemické nebo biochemické laboratoři - zkušenosti s využitím HPLC a LC-MS analýz výhodou
  • Flexibilita a ochota učit se novému a aktivně využívat nové poznatky
  • Pečlivost, svědomitost a spolehlivost
  • Schopnosti týmové komunikace a spolupráce
  • Schopnost samostatného plánování a organizace času
  • Dobrá znalost práce s PC (MS Office, Internet, Outlook, ChemDraw, práce s chemickými databázemi)
  • Aktivní znalost anglického jazyka v psané i mluvené formě

Co nabízíme

• Práci na hlavní pracovní poměr na vědeckém pracovišti s mezinárodním dosahem a spoluprací
  • Pracovní smlouvu na dobu určitou s možností prodloužení
  • Flexibilní pracovní dobu
  • Odpovídající finanční ohodnocení
  • Zajímavou, samostatnou a zodpovědnou práci v tvůrčím akademickém prostředí
  • Zapojení do přátelského a sehraného kolektivu
  • Stabilní zázemí veřejné vysoké školy
  • Podporu osobního a odborného růstu, možnost dalších školení a vzdělávání
  • Moderní pracoviště v areálu kampusu PřF UP Olomouc - Šlechtitelů s dobrou dopravní dostupností
  • Krásné a inspirativní prostředí historického univerzitního města
  • Zaměstnanecké výhody: 30 dnů dovolené/rok, možnost práce z domova, příspěvek na stravování ve formě stravenkového paušálu, možnost stravování v univerzitní menze (provozovna přímo v areálu), příspěvek na penzijní připojištění, univerzitní mateřská školka, možnosti využití univerzitních sportovních center a rekreačních zařízení, možnosti poskytování příspěvků, darů a návratných půjček ze sociálního fondu PřF UP, široká nabídka benefitů externích partnerů univerzity (upol.cz/zamestnanci/benefity/)

Dokumenty k výběrovému řízení

Strukturovaný profesní životopis v českém jazyce

Sken dokladu o dosaženém vzdělání

Motivační dopis

Požadované dokumenty v elektronické formě uchazeč vkládá do přihlašovacího formuláře

Petřivalský Marek, prof. Mgr., Dr., marek.petrivalsky@upol.cz, +420585634925

Chci odpovědět na nabídku

Uzávěrka přihlášek do výběrového řízení je 15.04.2022.

Poznámka

Odpověď obdrží všichni uchazeči. Vhodní kandidáti budou následně zváni na osobní nebo videokonferenční pohovor.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo pracovní místo ve výjimečném případě bez udání důvodu neobsadit nebo zrušit výběrové řízení.