Milé zaměstnankyně, milí zaměstnanci,

naše univerzita se díky zlepšující se epidemické situaci stále více nadechuje, a to obrazně i doslova. Důkazem budiž blížící se kulturní akce pod hlavičkou iniciativy Zaparkuj (na jednu z nich vás níže srdečně zve i rektor!) nebo např. možnost v některých případech bezpečně odložit ve vnitřních prostorách respirátory. O všem se dočtete v newsletteru níže, stejně jako o zajímavých průzkumech a aktivitách, do nichž se můžete zapojit. A nezapomeňte na univerzitní dobrovolníky!

Změny v covidovém režimu na UP
Epidemická situace se i nadále po kouskách zlepšuje a s tím se lepší i režim na UP. Mimořádná výuka i zkoušky nadále mohou probíhat prezenčně za dodržení rozestupů a po předložení negativního testu na covid-19, certifikátu o očkování či potvrzení o prodělání covidu-19 v posledních šesti měsících (podrobnosti).

Nově je možné za dodržení určitých podmínek sundat u zkoušky či v kanceláři respirátor. (podrobnosti)

A k návratu k normálu se se svými službami čím dál více přibližuje i Knihovna UP. (podrobnosti)

Všechny informace ohledně covidového režimu UP i nadále najdete na webu upol.cz/covid-19.

V případě jakýchkoliv vašich dotazů je vám i nadále k dispozici e-mail faq@upol.cz. Nejčastější dotazy a odpovědi na ně naleznete na upol.cz/covid-19/faq.
Changes in covid regime at UP
Epidemic situation is slowly getting better and better, therefore the regime at UP is getting better, too. It is still possible to realize in person teaching for all UP students, as well as exams in person, if a distance between persons is kept. Necessity is also a negative covid-19 test or certificate of vaccination (details).  

Newly it is possible to remove a respirator during exams and in the office under certain conditions (details).

And last but not least, the UP Library and its services has return almost back to normal (details).

All the details regarding the covid regime at UP can be found on “well-known” website upol.cz/en/covid-19.

Also, there is a special e-mail address for your questions still available: faq@upol.cz. The list of frequently asked questions and answers can be found on upol.cz/en/covid-19/faq.

Univerzita má nového tiskového mluvčího 
Novým tiskovým mluvčím naší univerzity je od 1. června Egon Havrlant, který na UP nastupuje poté, co jako hlavní mediální hlas působil v nemocnicích Zlínského kraje či ve Fakutlní nemocnici Olomouc. Krátký medailonek Egona Havrlanta včetně stručného představní jeho plánů najdete na Žurnálu.

V pátek 18. června od 15 hodin si vás rektor UP prof. MUDr. Martin Procházka, Ph.D., dovoluje pozvat na neformální setkání se zaměstnanci univerzity, které před létem a dovolenými připravila na nádvoří Zbrojnice univerzitní iniciativa Zaparkuj. Těšit se můžete na odpočinkovou a gastro zónu, příjemné posezení, streetartový workshop nebo hudební vystoupení, o něž se postarají vaši kolegové Daniel Agnew a Salih Hadžiabdić. Připraveno pro vás bude také drobné pohoštění a večerní filmová projekce. Více informací na webu zaměstnanců.

Jaké byly vaše pracovní a životní podmínky během pandemie covidu-19? Co vám chybělo a co přebývalo? Zapojte se do studie, která bude sloužit jako vítaná zpětná vazba jak pro UP, tak pro výzkumné účely. Své odpovědi můžete anonymně vyplňovat prostřednictvím anonymního dotazníku. Pomozte nám pochopit problematiku života během pandemie a zjistit, zda univerzity efektivně cílí svou pomoc. Online dotazník najdete zde. Děkujeme za váš čas!

Doučování dětí, výpomoc ve zdravotnických a sociálních zařízeních, organizace kulturních či sportovních akcí nebo třeba boj s dezinformacemi. To jsou činnosti, kterým se studenti a zaměstnanci Univerzity Palackého věnují vedle svých běžných povinností. Univerzita si svých dobrovolníků váží a již popáté ocení jejich práci Cenami rektora. Znáte někoho, kdo by si za svou dobrovolnickou činnost toto ocenění zasloužil? Dejte nám o něm vědět! Kandidáty je možné nominovat do 20. srpna, a to prostřednictvím elektronického formuláře.

Tematicky pestré letní kempy PdF pro děti i teenagery 
Přemýšlíte o programu pro vaše děti na léto? Máte kolem sebe známé, kteří neví, jak své ratolesti přes prázdniny zabavit? Pak se podívejte na tradiční nabídku letních kempů a příměstských táborů Centra celoživotního vzdělávání PdF. Pestrá a zajímavá témata čekají jak na děti základních škol, tak na děti ve věku 11–20 let. Podrobnější informace najdete na webu.

Jak „pečovat“ o doktorandky a doktorandy, aby úspěšně dospěli ke svému titulu Ph.D.? Jak podporovat studijní a profesní rozvoj doktorandů a diskutovat možné nastavení systému této podpory na půdě UP? To a mnohem více se dozvíte na speciálním workshopu, určeném (nejen) pro všechny školitele a členy oborových rad doktorských studijních programů. Podrobnosti včetně linku na ZOOM, kde online workshop proběhne, najdete v Kalendáři UP.

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube