Změna v povinnosti nošení respirátorů na UP

úterý 8. červen 2021, 13:38

Pro studenty UP Pro zaměstnance UP Koleje a menzy UP

Na základě nejnovějšího vládního opatření dochází od úterý 8. 6. ke změně pravidel nošení respirátorů v prostorách UP. Nově lze respirátory či nanoroušky odložit:

• u zkoušek, pokud je při nich dodržen rozestup alespoň dvou metrů mezi jednotlivými studenty a pedagogy;
  • během prezenční výuky, pokud studenti sedí v lavici (ochranu dýchacích cest si může sundat i přednášející pedagog);
  • v rámci Olomouckého kraje rovněž v zaměstnání ve chvíli, kdy v kanceláři nejsou přítomny jiné osoby než spolupracovníci.

Ochranu dýchacích cest mohou odložit také sportovci nebo cvičící osoby, osoby v prostorech plaveckých bazénů atd., pěvecké sbory na místě výkonu zpěvu a po dobu této činnosti, ubytované na kolejích při pobytu v pokoji a zákazníky menz a bister Fresh UP v době konzumace pokrmů a nápojů, pokud sedí u stolu.

Prosíme o ohleduplnost k vašim kolegům a vzájemný respekt. Odložení respirátoru je pouze možností, nikoliv nutností. Pokud by student či zaměstnanec pociťoval při absenci ochrany dýchacích cest ve výše uvedených případech diskomfort, prosíme o kolegiální řešení a vzájemnou domluvu.