Vážené kolegyně, vážení kolegové,

v následujících dvou týdnech by ve vašem diáři měla čnít především dvě data – 24. března31. března. První datum se váže k online veřejné prezentaci kandidátů na nového rektora UP, druhé datum pak k volbě nového rektora UP samotné. Podrobnosti k oběma událostem najdete níže.

Kromě toho vám připomínáme změnu v systému zaměstnaneckých tarifů od T-mobile, rekapitulujeme informace k povinnému testování zaměstnanců na covid-19 a vývoji jednání ohledně očkování zaměstnanců proti covidu-19 a přinášíme také tradiční informační souhrn (víte, že UP má novou koordinátorku udržitelného rozvoje?) či možnost zúčastnit se meetingu v rámci aliance Aurora.

Testování zaměstnanců, jednání o očkování proti covidu-19 aj. 
Od 10. 3. na UP probíhá povinné testování zaměstnanců na covid-19. Zároveň platí podmínka, že od 17. 3. nelze bez doloženého negativního testu starého maximálně 7 dní či splnění jiných podmínek (absolvování očkování proti covidu-19 či prodělání covidu-19 s tím, že od posledního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní) vykonávat pracovní činnost v prostorách unvierzity.

UP také i nadále jedná o možnostech a strategii očkování zaměstnanců proti covidu-19. Veškeré podrobnosti, včetně informací k aktuálnímu režimu na UP najdete tradičně na webu upol.cz/covid-19.

V případě jakýchkoliv vašich dotazů je vám i nadále k dispozici e-mail faq@upol.cz. Nejčastější dotazy a odpovědi na ně naleznete na upol.cz/covid-19/faq.
Testing of employees, vaccinating employees against Covid-19, etc.
As of 10 March, testing of employees for covid-19 is mandatory at UP. Also, as of 17 March, it is not possible to work inside the UP premises without a documented negative test (no older than 7 days) or fulfillment of other conditions (f. e., persons who have been fully vaccinated against covid-19 or persons who have already had Covid-19 within 90 days from their first positive test).

UP also continues in discussing the possibilities of vaccinating employees against covid-19. You can find all the details, including information on the current regime at UP, on the website upol.cz/en/covid-19.

Also, there is a special e-mail address for your questions still available: faq@upol.cz. The list of frequently asked questions and answers can be found on upol.cz/en/covid-19/faq.

Změna podmínek pro uživatele zvýhodněných tarifů T-Mobile
S dovolením připomínáme všem zaměstnancům, kteří využívají zaměstnaneckého programu T-mobile Benefit, že od 1. 1. 2021 došlo u T-mobile ke změně podmínek čerpání. Pro zachování výhod zaměstnaneckého programu T-Mobile Benefit je proto potřeba provést změnu tarifu na některý z aktualizované nabídky. Změnu je nutné provést do 31. 3. 2021. Podrobnosti najdete na zaměstnaneckém webu.

Již ve středu 31. března se sejde Akademický senát Univerzity Palackého v Olomouci, aby rozhodl o tom, kdo bude vrcholným představitelem naší univerzity na příští čtyři roky. Dvacet čtyři senátorů bude nového rektora vybírat ze čtyř kandidátů – Martina Kudláčka z fakulty tělesné kultury, Jiřího Lacha z filozofické fakulty, Tomáše Opatrného z přírodovědecké fakulty a Martina Procházky z fakulty zdravotnických věd.

Uchazeči o post rektora se akademické obci představí 24. března během online veřejné prezentace. Tu půjde sledovat online na avp.upol.cz/stream, pokud se budete chtít zapojit aktivně a položit kandidátům dotazy, můžete se registrovat k účasti na ZOOMu

Veškeré podrobnosti k tomuto volebnímu dvoutýdnu najdete ve speciálním newsletteru, který vám do mailových schránek dorazil 14. března, nebo na webu upol.cz/volby či v článku na Žurnálu.

Členství Univerzity Palackého v prestižní alianci evropských univerzit Aurora (podrobněji například v rozhovoru s rektorem Jaroslavem Millerem) přináší i možnosti zúčastnit se zajímavých akcí a spoluprací. Jedna z takových možností se nabízí hned 30. března, kdy se můžete zapojit do Aurora Spring Academic Meeting. Tento výzkum je určen především akademikům, kteří mají zájem úžeji svázat svůj výzkum s programem Aurora. Podrobnosti zde.

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube