Please find the English version of this newsletter regarding the Elections for UP rector here.
Details also on upol.cz/elections or in Žurnál article.

Volba nového rektora UP se uskuteční 31. března.
Veřejná online prezentace kandidátů 24. března

Vážené zaměstnankyně, vážení zaměstnanci,
milé studentky, milí studenti,

již ve středu 31. března se sejde Akademický senát UP, aby rozhodl o tom, kdo bude novým rektorem Univerzity Palackého na příští čtyři roky. Uchazeči o post rektora se akademické obci a veřejnosti představí v rámci online besedy o týden dříve – 24. března.

Kandidáti na nového rektora jsou čtyři:

  • prof. Mgr. Martin Kudláček, Ph.D., z fakulty tělesné kultury,
  • prof. PhDr. Jiří Lach, M.A., Ph.D., z filozofické fakulty,
  • prof. RNDr. Tomáš Opatrný, Dr., z přírodovědecké fakulty,
  • prof. MUDr. Martin Procházka, Ph.D., z fakulty zdravotnických věd.

Volební teze a vize kandidátů naleznete na stránce ►► upol.cz/volby ◄◄ 
(Pokud je odkaz přetížen, vepište jej prosím přímo do vašeho prohlížeče.)

Veřejná online prezentace kandidátů na rektora UP
24. 3. ve 13:00

Pokud se chcete s kandidáty na nového rektora UP blíže seznámit, poznat jejich vize a plány a případně se jich na něco zeptat, máte možnost se zúčastnit online veřejné prezentace, a to buď na ZOOMu, nebo na YouTube. Pro tuto příležitost bude zároveň od 12:00 vyhlášeno rektorské volno.

Účast přes ZOOM je určena pro ty zaměstanance a studenty UP, kteří se chtějí do debaty aktivně zapojit a kandidátům položit otázku. Registrace do videokonference probíhá na základě vyplnění online formuláře
(Pokud vám odkaz nefunguje, zkopírujte si jej zde: bit.ly/zoom-kandidati)

Postačí-li vám pasivnější účast na veřejné prezentaci a chcete besedu „jen“ sledovat, můžete si pustit živý YouTube přenos na stránkách avp.upol.cz/stream.

Volba nového rektora UP
Sledujte online: 31. 3. ve 13:00

O volbě nového rektora budou rozhodovat senátorky a senátoři Akademického senátu UP na svém zasedání dne 31. března od 13:00 v aule pedagogické fakulty. S ohledem na přísná opatření v souvislosti s pandemií covidu-19 se budou moci tohoto zasedání fyzicky účastnit pouze senátoři a kandidáti na rektora. Všichni ostatní zájemci však mohou průběh celého zasedání a voleb sledovat prostřednictvím živého streamu na stránkách avp.upol.cz/stream.

Veškeré podrobnosti k volbám rektora UP najdete na stránce upol.cz/volby nebo v článku na Žurnále. Děkujeme, že se o tuto pro Univerzitu Palackého významnou událost zajímáte.