Mediální služby

Tiskové zprávy a kontakty s médii

Pořádáte konferenci, přednášku významného hosta, besedu, sportovní akci, koncert, či divadelní představení, a chcete, aby se o nich dozvěděli kolegové a studenti na UP? Potřebujete, aby se o právě o Vaší akci psalo i veveřejných periodicích? Potřebujete vydat propagační brožurku, leporelo či DVD?

Kontakt s médii, tvorbu tiskových zpráv a organizaci univerzitních tiskových konferencí zajišťuje Oddělení komunikace UP. Vedoucí oddělení a tisková mluvčí UP jsou pro vnější média vstupními body na univerzitu a pracovníci oddělení komunikace se postarají o to, že se o aktivitě akademické obce bude vědět i za zdmi alma mater.

Kontakt:
RNDr. Gabriela Sýkorová Dvorníková
vedoucí oddělení komunikace UP, tisková mluvčí
tel.: +420 585 631 020
mobil: +420 733 690 461
e-mail: gabriela.sykorova@upol.cz

Monitoring médií

Chcete se dozvědět, co o Univerzitě Palackého napsala nebo odvysílala média? Univerzita Palackého má zřízenu službu poskytování monitoringu tisku u Informační agentury Anopress IT. Anopress shromažďuje a zpracovává plné texty novinových a časopiseckých článků, doslovné přepisy televizních a rozhlasových relací a vybrané knižní a jiné soubory encyklopedického nebo referenčního charakteru. Formou e-mailových zpráv můžete mít denně zdarma přehled o tom, kde se o UP a jejích součástech psalo nebo hovořilo.

Jak si službu objednat?

Přihlášení
Chcete-li dostávat e-mailem zprávy z Anopressu, pošlete e-mail na adresu maiser@listserv.upol.cz. Do těla zprávy vypište na první řádek příkaz: SUBSCRIBE anopress

V případě, že vaše přihlášení bude úspěšné, obdržíte e-mailem uvítací zprávu, ve které je mimo jiné uvedeno, jakým způsobem je možno příjem informací zrušit. Pokud tuto uvítací zprávu neobdržíte, s největší pravděpodobností k zapsání do seznamu nedošlo a bude třeba celý postup opakovat později.

Odhlášení
Do těla zprávy vypište na první řádek příkaz: UNSUBSCRIBE anopress  a pošlete na adresu maiser@listserv.upol.cz.

Pozastavení
Nechcete-li se ze zasílání zpráv odhlásit, ale pouze pozastavit jejich zasílání na určitou dobu, napište SET anopress NOMAIL. Pro obnovení zasílání napište SET anopress MAIL.

Pozn.: Předmět zprávy se nevyplňuje. Pokud do e-mailu, kterým se do seznamu zapíšete, přidáte nějaký další text (ať už sami či automaticky programem prozpracování pošty), můžete obdržet e-mail s oznámením, že textu nelze rozumět a že se jedná o chybu. Pokud výše popisovaný první řádek e-mailu s příkazem (např. SUBSCRIBE anopress) uvedete ve správné formě, obdržíte následně potvrzující zprávu. Administrativu provádí počítačový program, nereaguje tedy na žádné jiné slovní formulace než na výše uvedené příkazy. Jiné texty vrací s oznámením chyby. Pokud vyniknou nějaké problémy, obracejte se prosím na zuzana.cirtkova@upol.cz.