Zelená železnice: fórum k tématu udržitelné mobility

Zdroj: Pixabay
Pondělí 20. listopad 2023, 16:40 – Text: (red)

Máte zájem o udržitelnost a veřejnou dopravu? Přijďte na prezentaci klíčových projektů rozvoje železniční infrastruktury pro udržitelnou dopravu a snížení zátěže klimatu z dopravy ve vazbě na Zelenou dohodu pro Evropu. Koná se 28. listopadu 2023, 10:30–13:00, v aule Pedagogické fakulty UP na Žižkově náměstí.

Univerzita Palackého v Olomouci, Hospodářská komora ČR a Správa železnic, státní organizace, zvou zájemce na odborné fórum k tématu udržitelné mobility s názvem Zelená železnice pro Evropu.

Program fóra:
10:00 Registrace
10:30 Zahájení (rektor Univerzity Palackého, prezident Hospodářské komory, generální ředitel Správy železnic)
10:45 Požadavky a priority dopravců ve vztahu k udržitelnému užití železniční dopravní cesty (výkonný ředitel SVOD Bohemia, výkonný ředitel ŽESNAD.CZ)
11:15 Postup řešení v rámci investičních akcí správce infrastruktury (ředitel odboru Správy železnic)
11:45 Pauza
12:00 Diskuse
12:45 Závěry a nabídka spolupráce pro vysoké a střední školy
13:00 Ukončení

Pro účast se přihlaste na adrese kmaam@upol.cz.