Záznam semináře o klimatické změně a cestách k jejímu řešení

Úterý 1. listopad 2022, 10:26 – Text: (mz)

Jednou z činností Udržitelné univerzity je také vzdělávání, a to jak studentů a zaměstnanců UP, tak veřejnosti. Ve spolupráci s Centrem celoživotního vzdělávání UP proto proběhl seminář Klimatická změna a cesty k jejímu řešení, v němž Ondráš Přibyla představil portál Fakta o klimatu a 10 nejdůležitějších vhledů do tématu klimatické změny skrze data a datové vizualizace. Nyní máte možnost podívat se na záznam.

Portál Fakta o klimatu pomocí infografik, přehledů, vysvětlujících článků a obsáhlých rešerší vysvětluje informace v oblasti klimatické změny, emisí skleníkových plynů, energetiky, ekonomiky, mezinárodních dohod a legislativy a krajiny a ekosystémů. Nabízí tak objektivně podložené odpovědi na otázky jako „Jak moc se oteplí, když se zvýší koncentrace CO₂?“ nebo „Jak se na trhu stanovuje cena elektřiny?“.

Ondráš Přibyla je teoretický fyzik, který se léta zabýval komunikací a navigací v komplexních systémech. Vede tým Fakta o klimatu a přednáší o tématu klimatických změn na univerzitách i ve firmách. Věnuje se zejména fyzikální podstatě problému a strategii transformace v kontextu ČR i Evropy.

Všechny informace o udržitelnosti i pozvánky na blížící se akce najdete na webu udrzitelna.upol.cz.