Využijte jedinečné možnosti pozvat na UP zajímavou osobnost

Pondělí 25. březen 2024, 12:51

Už od roku 1994 se zpravidla v listopadu koná přednáška k poctě prof. PhDr. Josefa Ludvíka Fischera, který byl prvním rektorem Univerzity Palackého v Olomouci po jejím obnovení v roce 1946. Nominace na proslovitele/ku fischerovské přednášky v roce 2024 posílejte do 15. května.

Návrh na kandidáta/kandidátku pro letošní rok může podat každý studující či pracující na UP. Součástí návrhu musí být jeho krátké odůvodnění. Mělo by jít o významnou českou či zahraniční osobnost z kterékoli vědní oblasti.

Návrhy posílejte na e-mail prorektorkaVaV@upol.cz, a to nejpozději do 15. května 2024. O výběru následně rozhoduje na návrh příslušné univerzitní komise rektor UP. Inspirujte se v přehledu osob, které na UP fischerovskou přednášku proslovily v minulosti. V posledních letech to byl například spoluzakladatel a výkonný ředitel humanitární organizace Člověk v tísni Šimon Pánek či jaderná inženýrka a předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.