Vítězství v univerzitním souboji Do práce na kole obhájila lékařská fakulta

Vítězný tým z LF
Pondělí 3. červenec 2023, 15:47 – Text: (red)

V roce 2023 se do výzvy Do práce na kole pod hlavičkou UP zapojilo 136 zaměstnanců, kteří celkem vytvořili 44 týmů, najeli 30 941 km a ušetřili 3,85 t CO2e (což je pro srovnání množství vypuštěného CO2e na osobu při zpátečním letu z Vídně do Miami a je to zhruba jedna třetina průměrné roční uhlíkové stopy jednoho Čecha).

Nejvíce kilometrů najela z žen Michaela Sehrigová (880,5 km) a z mužů opět Petr Dvořák (2 212,7 km). Z týmů se na prvních třech místech umístily GANG ÚLCHB, Moe’s bar a Romanistika. Souboj fakult vyhrála znovu Lékařská fakulta. Všem výhercům gratulujeme, děkujeme všem, kteří se do podobných aktivit zapojují, a především všem těm, kteří si pro cestu do práce alespoň občas vyberou udržitelnější způsob dopravy.

Po vyhlášení výsledků za Univerzitu Palackého i Olomouc proběhla debata na téma Co dělá cyklokoordinátor?. Pozvání přijali olomoucký radní Tomáš Pejpek, cyklokoordinátor města Olomouce a Olomouckého kraje, Ing. Stanislav Losert a bývalý pardubický cyklokoordinátor Ing. Jakub Kutílek.