V opakovaných volbách na CMTF narostl počet voličů

Úterý 30. květen 2023, 16:50 – Text: gsd

Hlasování v opakovaných volbách do Akademického senátu UP na cyrilometodějské teologické fakultě skončilo dnes v poledne. Zúčastnilo se jich 22,33 % voličů, což je více než v předchozí volbě. Výsledky aktuálního hlasování naleznete níže.

Technická chyba při nedávných volbách do akademického senátu univerzity si vynutila opakování voleb na jedné z osmi fakult UP. Dílčí volební komise cyrilometodějské teologické fakulty se nedostala k výsledkům a hlavní volební komise rozhodla, že je potřeba volby na této fakultě zopakovat.

Opakované hlasování probíhalo od pondělí 22. května do dnešních 12:00. Zúčastnilo se jej 22,33 % voličů z řad studujících a akademiček i akademiků CMTF, což je dokonce o necelá 2 procenta více než při původní volbě.

Výsledky opakovaných voleb na cyrilometodějské teologické fakultě jsou dostupné na webu voleb. Lhůta pro podávání případných stížností je do čtvrtka 1. června 2023.

VÝSLEDKY OPAKOVANÝCH VOLEB NA CMTF:

Za akademické pracovníky:
– doc. Mgr. Jaroslav Franc, Th.D. (145 hlasů)
– doc. PhDr. Jitka Jonová, Th.D. (104 hlasů)

Za studenty:
– Mgr. Petr Mocek (191 hlasů)

Standardní volby do Akademického senátu Univerzity Palackého proběhly od 3. do 11. května 2023, jejich výsledky jsou k nalezení na webu UP. Funkční období 24 členů tohoto vrcholného řídicího orgánu univerzity začne 15. září 2023 a skončí 15. května 2026.