UP Business Camp ovládne umělá inteligence

Čtvrtek 19. říjen 2023, 10:12

Olomouc (19. října 2023) Umělá inteligence jako příležitost a výzva – to je hlavní téma letošního UP Business Campu, který pro začínající startupy i zavedené podnikatele pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP). V programu akce, která se koná 24. listopadu v univerzitním science centru Pevnost poznání, nechybí workshopy, přednášky či soutěž o nejlepší startup.

„Každý rok se na UP Business Campu snažíme věnovat nějakému aktuálnímu a zajímavému tématu. Je jasné, že podnikání se bez umělé inteligence za pár let neobejde, proto je dobré být připraven. Studentům a mladým lidem, kteří mají záměr podnikat, nabídne letošní UP Business Camp jedinečnou možnost nahlédnout na umělou inteligenci jako na příležitost, nikoliv jako na hrozbu,“ uvedl Petr Kubečka, ředitel Vědeckotechnického parku UP.

Součástí nabitého programu letošního UP Business Campu jsou workshopy, přednášky, networking, diskuze i soutěž. Téma umělé inteligence se neobejde bez využití praktických nástrojů jako je ChatGPT nebo Midjourney, dojde také na řešení otázky dezinformací a efektivního využití času. Publiku se představí řečníci z IBM, CzechInvest nebo projektů E-bezpečí a Digidoupě. O zkušenosti se zákaznickým servisem se pak podělí Richard Laně z olomouckého holičství Doe's Barber Shop.

Nové podnikatelské záměry zhodnotí v rámci UP Business Campu soutěž Souboj startupů, pořádaná společností StartupKlub.cz. Úkolem soutěžících je představit svůj projekt ve dvou minutách odborné porotě. Vítěz souboje si odnese ceny až v hodnotě 100 000 korun, všichni soutěžící navíc mají účast na zbývajícím programu konference zdarma. Do soutěže se lze registrovat do 20. listopadu. Téma „Jak se efektivně prodat jakémukoliv publiku“ přiblíží také workshop Jakuba Kobely ze slovenské Akademie kritického myšlení.

UP Business Camp pořádá VTP UP už jedenáctým rokem. Záštitu nad akcí převzal rektor UP Martin Procházka, primátor statutárního města Olomouce Miroslav Žbánek a náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Šafařík. Dalšími partnery akce jsou ICOK, Reticulum, StartIT ČSOB, Duna ekonomický systém, Arrow marketing, Startupklub.cz a Esmedia Interactive.

Celý program UP Business Campu je dostupný na webu, kde lze též zakoupit vstupenky, do 30. října navíc za sníženou cenu. Další slevu poskytují organizátoři studentům všech vysokých a středních škol a zaměstnancům UP.

Kontaktní osoba:
Lucie Bačík Goryczková | PR a Event Manager