Univerzita Palackého přivítá své absolventy už příští týden

Pátek 2. září 2016, 12:46 – Text: OK

Olomouc (2. září 2016) Blíží se vrchol oslav 70. výročí obnovení Univerzity Palackého. Přesně za týden se do Olomouce sjedou tisíce absolventů, kteří se potkají se svými spolužáky, kamarády i pedagogy. Svou alma mater při této příležitosti navštíví i řada osobností české vědy, umění, politiky a sportu.

První programovou část Absolventského setkání odstartují už v pátek jednotlivé fakulty a jejich katedry. „Na každé z osmi fakult bude k dispozici registrační stánek. Všichni absolventi v něm obdrží mimo jiné bedekr se všemi důležitými informacemi, odznáček s logem UP a na krk identifikační visačku, která jim umožní volný vstup na veškerý program oslav,“ připomíná hlavní koordinátorka setkání Eva Blažková. Další registrační místa zřídí univerzita ve svém obchodě UPoint (Horní nám. 205/12), u hlavního vlakového nádraží ČD (Jeremenkova 23) a na Výstavišti Flóra (Wolkerova 17).

Všechny katedry na fakultách zpřístupní absolventům své prostory. Některé fakulty připravily navíc i speciální program. Například na právnické fakultě se v pátek uskuteční dražba absolventských darů, uměleckých děl studentů a absolventů fakulty. Na přírodovědecké fakultě si absolventi budou moci užít komentovanou prohlídku s jedinečnou návštěvou střechy hlavní budovy fakulty na třídě 17. listopadu. Zájemcům fakulta nabídne i prohlídku společných prostor a komentovanou prohlídku vědeckých center. Během pátečního odpoledne se absolventi přírodovědecké fakulty budou moci zapojit i do jedinečné akce Vysazení Stromu absolventů. Večer se uskuteční velké celouniverzitní setkání pro všechny absolventy univerzity v S-klubu a klubu 15 minut.

Absolventské setkání vyvrcholí sobotním celouniverzitním programem, v jehož rámci mohou všichni dřívější studenti využít i speciální autobusovou linku. „Univerzita nabídne šest linek, přičemž trasa a zastávky autobusu jsou zvoleny tak, aby se každý absolvent snadno a rychle dostal na důležitá místa bez složitého hledání. K otevřeným prostorám kateder a fakult se v sobotu přidá i volný vstup do rektorátu univerzity i její knihovny ve Zbrojnici. V rámci sobotního dopoledního programu se potkají i absolventi Univerzity třetího věku, program dvoudenního univerzitního setkávání doplní na dvou fakultách i zlaté promoce a stříbrné promoce,“ doplňuje Eva Blažková.

I když těžištěm sobotního odpoledního programu bude Výstaviště Flora, zajímavý koncert moderního jazzu a operního zpěvu se uskuteční i v olomoucké Redutě. Přivítá významné absolventy Emila Viklického a Lucii Ceralovou.

V areálu Flóry začne hlavní program v 15 hodin. Během něj univerzita ocení několik desítek osobností, které se zasloužily o mimořádnou reprezentaci své alma mater a šíření jejího dobrého jména doma i v zahraničí. Pří této příležitosti se tak na podiu vystřídají například tenistka a psycholožka Helena Suková, hematolog Karel Indrák, novinář Vít Pohanka, emeritní rektor Josef Jařab, dramatik a režisér David Drábek či náměstek ministra zahraničních věcí a bývalý prorektor Jakub Dürr. Slavnostním ceremoniálem, který obohatí koncerty Hradišťanu Jiřího Pavlici, Leony Machálkové nebo revivalové skupiny The Teachers, provede návštěvníky moderátor Jakub Železný. Celý den budou součástí Absolventského setkání také výstavy a řada dalších koncertů, v nichž se představí další absolventi olomoucké univerzity. Pro všechny akce platí – kdo dřív přijde, má větší jistotu místa.

Absolventské setkání se uskuteční od 9. do 10. září. Jeho podrobný program i mapu registračních míst a dopravního spojení mezi fakultními budovami najdou zájemci na stránkách Portálu absolventů.

Kontaktní osoba:

Eva Blažková | hlavní koordinátorka Absolventského setkání
Univerzita Palackého v Olomouci | Konferenční servis
E: eva.blazkova@upol.cz | T: 585 631 157

Zpět