ÚMTM pomáhá pražským nemocnicím, testuje stovky vzorků na přítomnost koronaviru

Foto: ÚMTM
Pondělí 30. březen 2020, 15:27 – Text: (red)

Již od minulého týdne probíhá v areálu Fakultní nemocnice Olomouc díky vědcům a zaměstnancům z Ústavu translační a molekulární medicíny (ÚMTM) Univerzity Palackého v Olomouci intenzivní velkokapacitní testování vzorků na přítomnost koronaviru SARS-CoV-2 způsobujícího onemocnění Covid-19.

Vědecké centrum olomoucké univerzity bude schopno otestovat více než tisíc vzorků denně. I proto nyní ÚMTM pomůže svými kapacitami k rychlejšímu testování vzorků z nemocnic v Praze. K dosavadním 420 otestovaným vzorkům od lidí z olomouckého regionu (včetně uzavřených oblastí Litovle a Uničova) ÚMTM přidá i rozbor 500 vzorků z pražských nemocnic, které byly do Olomouce dnes dopoledne expresně doručeny policejním vrtulníkem.

I nadále bude samozřejmě pokračovat testování vzorků občanů Olomouckého kraje. Na testování se spolu s ÚMTM podílejí také odborníci a zaměstnanci z dalších dvou vědeckých center Univerzity Palackého v Olomouci – Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů a Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum.