Ukliďme Olomouc s Udržitelným Palackým

Foto: archiv studentské iniciativy Udržitelný Palacký
Úterý 2. duben 2019, 12:00 – Text: Šárka Chovancová

Vadí vám nepořádek, který nacházíte při procházkách nebo na cestě do práce? Zkuste s tím 6. dubna něco udělat. Jarní úklid v okolí univerzitního kampusu, jeho blízkém okolí, ale i například v Neředíně plánuje v rámci akce Ukliďme Česko i studentská iniciativa Udržitelný Palacký.

„V loňském roce jsem uklízel u Moravy. Ve čtyřech lidech jsme za dvě hodiny nasbírali čtyři pytle odpadků. Trochu mě štve, že každý rok přijdeme na stejné místo a pokaždé najdeme totožné množství nepořádku. Pak si říkám, zda to má smysl, když lidé stejně ty odpadky vyhodí? Po debatě s kamarády jsem si ale uvědomil, že dobrovolníků je čím dál víc. A že když nás uvidí lidé sbírat odpadky, tak si z toho vezmou ponaučení," řekl Martin Kovařík z Udržitelného Palackého.

Ukliďme Olomouc s Udržitelným Palackým pořádá studentská iniciativa už počtvrté. „V minulých letech se do akce zapojily desítky dobrovolníků z řad českých i zahraničních studentů a dalších příznivců iniciativy. Sesbírali několik stovek odpadu a učinili tak okolí naší univerzity příjemnější pro život," dodala studentka Lucie Spěváková.

Sraz dobrovolníků je 6. dubna 2019 v 10 h v přízemí přírodovědecké fakulty. Pro účastníky budou k dispozici pytle, rukavice a všechno potřebné nářadí. Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko a Českého svazu ochránců přírody již 3 000 nahlášených akcí v České republice. Kampaň chce letos také upozornit na problematiku jednorázových plastů a pneumatik v přírodě. Další podrobnosti najdete na stránkách https://udrzitelnypalacky.upol.cz/projekty/.

Zpět