Stáže na školách v Sasku, Německo – asistenti výuky češtiny

Ilustrační foto: thirdman, pexels.com
Čtvrtek 8. únor 2024, 11:04 – Text: -ap-

Saské státní ministerstvo kultu nabízí zájemcům z České republiky stipendia pro stáže na školách ve Svobodném státě Sasko.

Stážisté budou působit jako asistenti německých učitelů při výuce češtiny (nepovedou samostatnou výuku) a budou pobírat stipendium ve výši 1000 EUR měsíčně.

Délka trvání stáže je září 2024 - květen 2025.

Přihlásit se mohou absolventi a studenti (po 4. semestru studia) v oborech germanistika nebo učitelství německého jazyka ve věku 20 až 29 let.

Přihlášky přijímá saská strana emailem maria.ledwa@lasub.smk.sachsen.de do 31. květen 2024.

Povinné přílohy přihlášky:

• vyplněný a podepsaný formulář
  • životopis v němčině
  • motivační dopis v němčině
  • jazykový certifikát (pokud je k dispozici)

Bližší informace naleznete v přehledu nabídky a také v tomto letáku