RCPTM připravuje desítky litrů dezinfekce pro potřebné

Ilustrační foto: RCPTM
Pondělí 16. březen 2020, 13:23 – Text: (red)

Regionální centrum pokročilých technologií a materiálů Univerzity Palackého v Olomouci (RCPTM UP) reaguje na aktuální situaci a ve svých laboratořích začíná míchat speciální dezinfekční roztok. Zaměstnanci RCPTM dnes dopoledne připravili ze svých zásob prostředek pro dezinfekci rukou podle doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO). Celkem mají k dispozici 40 litrů.

Deset litrů darují na její žádost olomoucké Charitě. „Dezinfekci využijeme pro řadu našich služeb, jako je například ordinace praktického lékaře, zdravotní služby v terénu jako ošetřovatelství či paliativní péče nebo v rámci služeb pro lidi bez domova,“ upřesnil Petr Prinz, ředitel Charity Olomouc.

Zbývající množství je aktuálně k dispozici zájemcům z řad potřebných institucí, a to jen ve větším množství (min. 10 litrů). V případě zájmu se ozvěte na komunikace@upol.cz.

Univerzita Palackého pro potřeby svých zaměstnanců využije 120 litrů dezinfekce, kterou před několika dny vyjednal rektor UP Jaroslav Miller s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně.

„O další přípravě uvažujeme v závislosti na poptávce i našich materiálních možnostech. Moc děkuji zaměstnancům, kteří opět nezklamali a velmi aktivně se zapojili do pomoci potřebným,“ uvedl zastupující ředitel RCPTM Michal Otyepka. Pokud se RCPTM dostane k potřebnému materiálu, je v případě zájmu v nadcházejících dnech schopno namíchat desítky litrů tohoto roztoku denně a poskytovat je potřebným z Olomouce a okolního regionu.

Zpět