Průzkum Jamborova prahu pod Šantovkou

Středa 28. květen 2014, 14:55 – Text: jv

Ve čtvrtek 5. 6. 2014 plánujeme provést vodácko – záchranářský průzkum nového Jamborova prahu, vybudovaného na soutoku Mlýnského potoka a Moravy pod nákupním centrem Šantovka v Olomouci.

Cílem průzkumu je získat relevantní informace o nebezpečnosti prahu a o možnostech případné záchrany. Průzkum provedou pod vedením Mgr. Jiřího Vrby záchranářští instruktoři ze školy vodní záchrany Rescue Academy ve spolupráci s vodními záchranáři na divoké vodě ZS Prosport Olomouc.

PLÁN AKCE - 5. 6. 2014, začátek v 16 hodin

1. Proměřit hloubku pod jezem
  2. Zmapovat dno
  3. Záchrana osoby (figuríny) z válce
  4. Ukázky splutí prahu na lodi

O akci budeme informovat kromě Povodí Moravy v Olomouci i HZS olomouckého kraje, PČR, Městskou policii, ZZS a další. Budeme rádi, když se odborníci těchto složek zúčastní a přímo na místě si ověří možnostech případné záchranné akce na uvedeném vodném díle.