Přihlaste své fotografie do soutěže Kde domov můj. Posoudí je i Jindřich Štreit

Foto: Milada Hronová
pátek 29. červen 2018, 12:53 – Text: Tomáš Krejčiřík

Fotografujete rádi a zajímáte se o sociální témata? Chcete své snímky vystavit v univerzitní knihovně ve Zbrojnici? Pokud jste se zatím neodhodlali dát své fotografie k posouzení ostříleným profesionálům, teď je ten správný čas. Zkuste štěstí v soutěži pro fotografky a fotografy, vaše díla posoudí například ikona české fotografie Jindřich Štreit!

Organizátoři akce Noc venku Olomouc, která pravidelně na podzim upozorňuje na problematiku bezdomovectví, vyhlašují fotografickou soutěž pro studentky/studenty  a zaměstnankyně/zaměstnance olomoucké univerzity.  

Jaké jsou podmínky soutěže? Pošlete nám do konce srpna 2018 své vlastní autorské fotografie (maximální počet je 10), které lze zařadit k tématu „Kde domov můj“. Snímky lze do soutěže poslat jen elektronickou cestu (analogové fotografie je nutné naskenovat), a to tak, že nám pošlete odkaz na jejich stažení z webové úschovny nebo internetové galerie (neposílejte je v příloze e-mailu). Musí být v tiskové kvalitě pro tisk na rozměr A3 a u každé musí být popisek včetně roku pořízení snímku.

Do e-mailu prosím uveďte tyto údaje autorky/autora snímků: jméno a příjmení, telefonní číslo + fakulta, studovaný obor / pracovní pozice na UP (pro splnění podmínek soutěže musí být uvedeny všechny tyto údaje). Autorka/autor musí být prokazatelně studentkou/studentem či zaměstnankyní/zaměstnancem UP. 

Odkazy na vaše fotografie včetně informací výše zasílejte do 31. srpna 2018 na e-mail: tomas.krejcirik@upol.cz, do předmětu prosím uveďte „Noc venku – fotosoutěž“. Organizátor akce si vyhrazuje právo autory, kteří nesplní všechny podmínky, vyřadit ze soutěže.

Autoři nejlepších fotografií získají malý dárek a hlavně možnost vystavit snímky po dobu 30 dní v Ústřední knihovně UP ve Zbrojnici. O výsledcích soutěže rozhodne odborná porota, ve které zasednou fotografové Jindřich Štreit (předseda poroty), Svatopluk Klesnil a Bára Skopalíková.

Nejlepší autoři se výsledky soutěže dozvědí do 15. října 2018. Organizátoři je pak budou kontaktovat a domluví se s nimi na instalaci výstavy (výrobu zařídí UP). Vernisáž se uskuteční v den konání akce Noc venku Olomouc 2018 (14. listopadu).

Soutěžící jsou přihlášením do soutěže srozuměni s tím, že UP bude disponovat jejich osobními údaji (jméno, tel. číslo + fakulta, obor / pracovní pozice) po dobu konání soutěže a výstavy, že UP o vítězích bude informovat na svých mediálních kanálech a že dle nařízení GDPR mají soutěžící poté právo požadovat o vymazání těchto údajů z databáze organizátorů.

Akci Noc venku Olomouc 2018 pořádá Univerzita Palackého v Olomouci ve spolupráci s Charitou Olomouc, Armádou ČR, Filozofickou fakultou UP a Ústřední knihovnou UP za podpory statutárního města Olomouc. Více na www.facebook.com/nocvenkuolomouc. Video z loňského ročníku zde: https://www.youtube.com/watch?v=i50rmjr8At4.

Jindřich Štreit je absolventem UP, profesor fotografie a fotograf, kterého proslavila dokumentace venkovského života. Tvorbu představil na stovkách výstav doma i v zahraničí. Často se věnuje sociální tematice, uspořádal mj. výstavu Domov (bez) domova a také vydal knihu-objekt Kde domov můj.

Svatopluk Klesnil je absolventem Institutu tvůrčí fotografie SU v Opavě a lektor České fotoškoly. Ve fotografické tvorbě se věnuje tématům ze života lidí, za něž získal ocenění v soutěži Czech Press Photo v letech 2009 a 2016.

Barbora Skopalíková je absolventkou UP, studentkou Institutu tvůrčí fotografie SU v Opavě, pracuje v oboru sociální práce. Ve fotografii se věnuje sociálnímu dokumentu a krajinářské fotografii. V roce 2016 získala v soutěži Slovak Press Photo ocenění v mezinárodní kategorii Stredoeurópska fotografia.