Pomozte Udržitelné univerzitě zjistit, jak žijí vysokoškolští studenti

Foto: Vojtěch Duda
Úterý 3. květen 2022, 15:02 – Text: (red)

Udržitelná univerzita ve spolupráci s dalšími vysokými školami zjišťuje, jak ve skutečnosti žijí vysokoškolští studenti a zda kladou důraz na udržitelnost. Životním stylem, případně jeho změnou může totiž každý z nás ovlivnit stav svého okolí, veřejného prostoru a životního prostředí. Zapojte se do mezinárodního výzkumu, který hledá odpověď na otázku „Směřují současní vysokoškoláci k udržitelnému způsobu života?“.

„Snažíme se zjistit, jakým směrem se ubírá životní styl našich studentů, a porovnat jej jednak mezi vysokými školami v ČR, ale také s typologií spotřebitelů americké agentury Natural Marketing Institute. Vyplněním dotazníku přispějete k vytvoření reálné představy o tom, jakou roli hraje v životě vysokoškoláků udržitelnost,“ říká koordinátorka udržitelného rozvoje UP Zuzana Huňková.

Současně se dozvíte několik zajímavých informací o typologii životních stylů a zjistíte, který z nich vás nejlépe vystihuje. Řadíte se k „naturalitům“ (Naturalites) – „lidem přírodním“ nebo „lidem, kteří mají blízko k přírodě“, chtějí žít zdravě, chránit sebe a své blízké – nebo například náležíte k lidem se značným zájmem o udržitelnost a šetrné chování k životnímu prostředí, kteří se označují zkratkou LOHAS (Lifestyles Of Health And Sustainability)?

Výzkumný tým je zastoupen odborníky z Univerzity Karlovy, Univerzity Palackého v Olomouci a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Výsledky poskytnou cenné informace pro zefektivnění vzdělávacích a environmentálních firemních politik.