Oslavte Den Země s univerzitou v menze nebo při workshopech

Zdroj: Pixabay
Středa 17. duben 2024, 8:30 – Text: (mz)

Den Země slaví každoročně celá planeta, proto u toho nemůže chybět ani UP a vy! V pondělí 22. dubna si můžete v menzách UP vybrat z rozšířené nabídky vegetariánských pokrmů a zúčastnit se udržitelně a kreativně zaměřených workshopů.

Ve speciálním menu najdete například květákový mozeček s brambory nebo smažený Romadur, pro vegany je připraveno veganské trhané maso Chia-Sambal s rýží. Aby však nabídka uspokojila všechny strávníky, nechybí ani pokrmy s masem.

Během dubna navíc v menzách UP probíhá kampaň, která vyzývá strávníky k aktivnímu pohybu a vyvážené stravě a informuje je o environmentálních dopadech potravinářského a zemědělského průmyslu. Její součástí je také výzva Veggie challenge, v níž lze vyhrát upcyklovanou univerzitní ledvinku.

Při workshopech budete mít možnost ušít si recyklované ledvinky, namalovat hrnečky nebo vdechnout nový život svému oblečení. Jeden z nich se zaměří také na praktické tipy a triky, jak správně pečovat o rostliny.

Všechny workshopy včetně registrace i pondělní jídelníček najdete na webu.