Odznáčky, visačky, časopis. Absolventi budou mít památku na historické setkání

Příležitost k setkání mají absolventi letos v září.
Pátek 5. srpen 2016, 11:32

Setkání se spolužáky, s učiteli a návrat na důvěrně známá místa. To je základ Absolventského setkání Univerzity Palackého 9. a 10. září. Ale jenom u vzpomínek rozhodně nezůstane. Organizační tým totiž připravil bohatý program, který bude zahrnovat jak vystoupení slavných absolventů Univerzity Palackého nebo filmové projekce, tak například prohlídky univerzitních budov.

Organizátoři počítají s tím, že si velké Absolventské setkání nenechá ujít několik tisíc lidí. Musí tedy kromě programu připravit i řadu praktických věcí – od rezervace hotelů, klubů, restaurací až třeba po praktického průvodce městem a univerzitou, aby se absolventi neztratili. „Při registraci od nás dostanou kapesní brožuru. Najdou v ní mimo jiné program setkání, mapku Olomouce s vyznačenými budovami univerzity, chybět nebude ani mapa MHD, text o historii a současnosti univerzity včetně kontaktů na fakulty a organizátory,“ vypočítává Ondřej Martínek z oddělení komunikace UP.

Registrační místa budou fungovat před budovou hlavního vlakového nádraží, v UPointu, v pátek i na jednotlivých fakultách a v sobotu pak i na Výstavišti Flora. „Absolventi, kteří se zaregistrují, od nás kromě průvodce městem a univerzitou také dostanou odznáček s logem UP a na krk univerzitní visačku, na kterou si připnou svou absolventskou kartičku. K dispozici jim bude několik desítek dobrovolníků z řad studentů, kteří budou oblečeni do triček s logem setkání,“ doplňuje hlavní koordinátorka Absolventského setkání  UP Eva Blažková.

Účastníci dostanou i zvláštní vydání univerzitního časopisu. Žurnál jim představí 15 osobností z řad absolventů Univerzity Palackého. Přečíst si tak budou moci například, co stále pohání vpřed chirurga Bohdana Pomahače, jak se vyrovnával se strachem ze smrti na misi vojenský kaplan Jaroslav Knichal, kdy udělal svou první opravdovou fotku Jindřich Štreit, proč se slavná tenistka Helena Suková rozhodla vybudovat novou kariéru jako psycholožka nebo jak se učitelka na penzi Jarmila Podhorná pustila ve sklepě do podnikání a dnes obchoduje s celým světem.

Termín setkání, 9. a 10. září, nezvolili pořadatelé náhodou – ve stejný čas se totiž konají Dny evropského dědictví, a ve městě tak bude otevřena řada jindy nepřístupných památek. Stejnou dobu využily některé fakulty i pro pořádání zlatých a stříbrných promocí. „Počítáme i s účastníky z konference o vzdělávání dospělých AEDUCA, která se koná 8. a 9. září a která má ve svém programu i absolventskou problematiku,“ připomíná Eva Blažková. Protože program dvoudenní akce je nabitý, organizátoři pamatují i na ty, kteří například v pátek nestihnou prohlídku fakult a dalších univerzitních objektů. „Na sobotu jsme proto domluvili speciální autobusovou linku, která bude zajíždět k zastávkám poblíž jednotlivých univerzitních budov,“ dodala Eva Blažková.

Podrobné informace o Absolventském setkání UP, které se koná pod záštitou primátora města Olomouce a hejtmana Olomouckého kraje, najdete ZDE.

Zpět