Konference UP Business Camp s inspirativními hosty napoví, jak se ponořit do podnikání

Středa 20. říjen 2021, 9:08

Olomouc (20. října 2021) Možnost setkat se s úspěšnými podnikateli z regionu, kteří se podělí o své inspirativní příběhy a zkušenosti s budováním a rozvojem firmy, nabízí konference UP Business Camp, kterou pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP). Její devátý ročník se koná v sobotu 20. listopadu 2021 v Domě u parku v Olomouci.

Jako řečník se představí například Miroslav Kubíček ze společnosti Woox, který účastníkům představí nejmodernější kožedělnou dílnu, kde byly do výroby zavedeny praktiky svobodné firmy. Lukáš Medek z firmy Šufan, která vyrábí ořechová másla a granolu, zase popíše, jak se ze šufánku stal pořádný Šufan. Ondřej Horák se podělí o to, jak ho syndrom vyhoření dovedl k založení firmy OfficeFitness, která pomocí cvičení pomáhá vyrovnat se se sedavým zaměstnáním. Zástupce mezi řečníky bude mít také startup Yarmill, který spolupracuje s Aplikačním centrem BALUO Fakulty tělesné kultury UP, a nebude chybět ani vítěz letošního ročníku soutěže Podnikavá hlava, firma Festada.

„Letos máme řečníky převážně z Olomouckého kraje, protože pro inspiraci k podnikání není třeba chodit daleko. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe. Abychom vám ty úspěšné podnikatele jen neukazovali, ale pomohli vám dostat se mezi ně, připravujeme panelovou diskuzi na téma: Jak rozvíjet podnikaní ve velkém i malém městě, kde se dozvíte, kdo vám v Olomouci může pomoct,“ uvedla organizátorka Hana Doláková z VTP UP.

Mladí podnikatelé, startupy a inovativní týmy budou mít na konferenci opět možnost soutěžit v rámci souboje startupů o nejlepší elevator pitch, ve kterém v několika minutách představí svůj nápad před zkušenou porotou. Vítězové dostanou příležitost představit svůj projekt před investory, českými startupovými mentory v rámci Startup klubu. Ve spolupráci s CzechInvestem bude pro soutěžící tradičně připraven workshop zaměřený na prezentační dovednosti.

Organizátoři se i letos rozhodli ponechat ceny vstupenek tak, aby byly pro studenty co nejdostupnější. Do 31. října tak mohou studenti získat lístky na konferenci za zvýhodněnou cenu 390 Kč a veřejnost za 490 Kč. Po tomto datu jsou vstupenky za 490 Kč a 690 Kč.

Konferenci organizuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci, generálním partnerem je Komerční banka. Mezi další významné partnery konference patří CzechInvest, Busyman a Reticulum. Nad celou konferencí převzal záštitu Olomoucký kraj.

Více informací je k dispozici na webu www.upbusinesscamp.cz.

Kontaktní osoba:
Hana Doláková | event manager