Jak a kdy nastavovat pravidla a vztahy se studenty?

Pondělí 6. prosinec 2021, 11:30

Na kurzu vedeném Mgr. Petrem Sucháčkem z Masarykovy univerzity v Brně se účastníci mohou dozvědět, jakým způsobem je možné nastavit příjemné studijní prostředí, vytvořit kladné vztahy se studujícími a podpořit tím efektivitu učení.

Výzkumně i prakticky máme ověřeno, že vzdělávání prochází vztahem. Jinými slovy, to, kolik se studenti naučí a jak je učení baví, je do značné míry ovlivněno tím, jaké vztahy mají se svými vyučujícími.
Na tomto workshopu společně prozkoumáme za pomoci teoretických modelů, praktických cvičení a sdílení dobré/špatné praxe a) co, b) kdy a c) jak (ne)dělat, abychom vytvořili studijní prostředí, které podporuje vznik dobrých vztahů a ve kterém se učení daří. Workshop, který se bude konat 14. 1. 2022 od 9:00 do 12:00 Na Hradě 5 (SP 2.10), si klade za cíl být nejen více praktický (65 %) než teoretický (35 %), ale hlavně užitečný (100 %).

Lektorem je Mgr. Petr Sucháček působící na Centru rozvoje pedagogických kompetencí Masarykovy univerzity v Brně. Učí předměty jako Komunikační trénink, Práci se skupinovou dynamikou a Pedagogickou komunikaci. Rád se potkává s principy nenásilné komunikace, které předává na workshopech pro veřejnost, ve školách a v Nenásilném podcastu.

Odbornými garantkami kurzu jsou doc. Mgr. Radmila Prchal Pavlíčková, Ph.D. a doc. Mgr. Andrea Hanáčková, Ph.D. Registraci na kurz je možné provést zde

Jedná se o školení v rámci projektu: Moderní výukové metody pro komplexní vzdělávání, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_056/0013259.