Festival na Konviktu nabídne hudbu, film i divadlo

Čtvrtek 18. červen 2020, 12:19 – Text: OK

Olomouc (18. června 2020) – Již tento pátek a sobotu bude patřit parkán Uměleckého centra UP v areálu jezuitského konviktu multižánrovému festivalu Zaparkuj x FMV 2020. Ten nabídne například live vystoupení elektronického dua Bratři, filmovou projekci legendárního Matrixu, desítku DJs nebo divadelní pohádku pro celou rodinu v podání Divadla na cucky. Své síly při realizaci akce výjimečně spojili Univerzita Palackého, festival Michalský výpad a další olomoucké kulturní organizace.

„Kvůli koronakrizi přišly na jaře prostory Uměleckého centra UP o majáles, AFO i Divadelní Floru, a tak jsme se rozhodli na parkán Konviktu situovat pověstné divadelní šapitó a festivalovou náladu alespoň dodatečně. Dokonce to vypadá, že vyjde i pochmurné počasí typické pro květnové kulturní svátky,“ dodává s nadsázkou za organizátory Ondřej Martínek, koordinátor projektu Zaparkuj.

 

V pátek se brány parkánu otevřou v 16 hodin a program bude patřit vystoupení dua Bratři, novému objevu na české elektronické scéně. Dvojčata Jiří a Ondřej vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky, techna a ambientu s živými bicími. V obdobném rytmu se pak ponese i filmová projekce snímku Matrix a následná after party.

 

V sobotu program začne již po obědě ve 14 hodin. Z šapitó na parkánu se stane divadelní jeviště. Olomoucké Divadlo na cucky zde odehraje Tři oříšky, neklasickou verzi klasické pohádky pro děti od pěti let, ale i jakoukoliv jinou generaci. Po zbytek dne pak budou k tanci i poslechu hrát DJs z Olomouce i jiných měst republiky. „Program jsme se snažili připravit pro malé i velké návštěvníky. Dojde na výtvarnou dílnu, sportovní aktivity, deskové hry i netradiční posezení nebo workshop žonglování. O dobré jídlo a pití se pak postarají lokální provozy Konvikt Bistro & Bar, hospůdka Kateřinská 10 a bar Vertigo,“ zve Ondřej Martínek.

 

Akci pořádá Univerzita Palackého v Olomouci za podpory statutárního města Olomouc a Olomouckého kraje. Vstup na festival je volný.

 

Více na www.zaparkuj.upol.cz nebo www.facebook.com/zaparkuj, případně v FB události.  

 

Kontaktní osoba:
Ondřej Martínek | specialista komunikace & event manager
Univerzita Palackého v Olomouci | oddělení komunikace
E: ondrej.martinek@upol.cz | M: 777 587 517

Zpět