Cizincům v Olomouci pomůže speciální krizová linka o koronaviru

středa 18. březen 2020, 11:23 – Text: OK

Olomouc (18. března 2020) Nouzový stav v ČR i celé dění okolo pandemie koronaviru se dotýká také stovek zahraničních studentů a obyvatel v Olomouci a okolí. Univerzita Palackého pro ně proto ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí Olomouckého kraje připravila speciální krizové linky v angličtině. Nadstandardní služba, která vznikla po několika intenzivních dnech jednání a plánování, je dostupná od 18. 3. denně od 10:00 do 19:00.

Nejistí cizinci se zde mohou zeptat na vše, co je v souvislosti s koronavirem a šířením nákazy Covid-19 zajímá – ať už se to týká toho, co dělat, když se cítí nemocní, či toho, jak se chovat na kolejích či zdali si mohou jít nakoupit.

Speciální krizovou linku budou obsluhovat v angličtině zahraniční studenti olomoucké medicíny. Volat na ní mohou všichni cizinci z olomouckého regionu. Krizové linky jsou dostupné na číslech 704 856 135 a 704 856 136.