Milé studentky, milí studenti,

naše univerzita se díky zlepšující se epidemické situaci stále více nadechuje, a to obrazně i doslova. Důkazem budiž blížící se kulturní akce pod hlavičkou iniciativy Zaparkuj nebo např. možnost v některých případech bezpečně odložit ve vnitřních prostorách respirátory. O všem se dočtete v newsletteru níže, stejně jako o zajímavých průzkumech a aktivitách, do nichž se můžete zapojit. Děkujeme za váš čas!

Změny v covidovém režimu na UP
Epidemická situace se i nadále po kouskách zlepšuje a s tím se lepší i režim na UP. Mimořádná výuka i zkoušky nadále mohou probíhat prezenčně za dodržení rozestupů a po předložení negativního testu na covid-19, certifikátu o očkování či potvrzení o prodělání covidu-19 v posledních šesti měsících (podrobnosti).

Nově je možné za dodržení určitých podmínek sundat u zkoušky či v kanceláři respirátor. (podrobnosti)

A k návratu k normálu se se svými službami čím dál více přibližuje i Knihovna UP. (podrobnosti)

Všechny informace ohledně covidového režimu UP i nadále najdete na webu upol.cz/covid-19.

V případě jakýchkoliv vašich dotazů je vám i nadále k dispozici e-mail faq@upol.cz. Nejčastější dotazy a odpovědi na ně naleznete na upol.cz/covid-19/faq.
Changes in covid regime at UP
Epidemic situation is slowly getting better and better, therefore the regime at UP is getting better, too. It is still possible to realize in person teaching for all UP students, as well as exams in person, if a distance between persons is kept. Necessity is also a negative covid-19 test or certificate of vaccination (details).  

Newly it is possible to remove a respirator during exams and in the office under certain conditions (details).

And last but not least, the UP Library and its services has return almost back to normal (details).

All the details regarding the covid regime at UP can be found on “well-known” website upol.cz/en/covid-19.

Also, there is a special e-mail address for your questions still available: faq@upol.cz. The list of frequently asked questions and answers can be found on upol.cz/en/covid-19/faq.

Užijte si léto v Olomouci v režii UP
Univerzitní iniciativa Zaparkuj vás zve na našlapaný červnový program pod širým nebem! Koncerty kapel Květy, Dirty Old Dogs nebo Hello Marcel, beseda s laureátkou Ceny Evropské unie za literaturu Lucií Faulerovou, čtyři open air filmové projekce nebo vědomostní kvíz – to vše a mnohem víc vám v příštích týdnech nabízí v olomouckých parcích, v Konviktu či na Zbrojnici projekt Zaparkuj – univerzita oživuje město! Více na Facebooku nebo www.zaparkuj.upol.cz.

UP se rozhodla zapojit do projektu, který se zabývá problematikou virtuálních mobilit na českých vysokých školách. Naším cílem je zjistit zájem vás, studentů a studentek vysokých škol, o virtuální mobilitu. Pomozte nám zmapovat vaše představy a myšlenky!

Při virtuální mobilitě se studenti účastní výuky nebo stáže v zahraničí prostřednictvím digitálních platforem, bez vycestování na partnerskou instituci. Stáváte se součástí mezinárodní skupiny, spolupracujete se zahraničními vyučujícími a mezinárodními studenty nebo v mezinárodním týmu přijímající organizace. Virtuální mobilita může být doplněna krátkodobým pobytem v zahraničí, pak se jedná o tzv. mobilitu smíšenou (blended mobility).

Předkládaný dotazník je anonymní a jeho vyplnění vám zabere okolo pěti minut. Vaše názory a preference nám přitom pomohou nabídku virtuálních mobilit lépe připravit a efektivněji organizovat.

Dotazník můžete vyplňovat online zde, a to do 30. června. Děkujeme za vaši spolupráci!

Jaké byly vaše studijní a životní podmínky během pandemie covidu-19? Co vám chybělo a co přebývalo? Zapojte se do studie, která bude sloužit jako vítaná zpětná vazba jak pro UP, tak pro výzkumné účely. Své odpovědi můžete anonymně vyplňovat prostřednictvím anonymního dotazníku. Pomozte nám pochopit problematiku života během pandemie a zjistit, zda univerzity efektivně cílí svou pomoc. Online dotazník najdete zde. Děkujeme za váš čas!

Doučování dětí, výpomoc ve zdravotnických a sociálních zařízeních, organizace kulturních či sportovních akcí nebo třeba boj s dezinformacemi. To jsou činnosti, kterým se studenti a zaměstnanci Univerzity Palackého věnují vedle svých běžných povinností. Univerzita si svých dobrovolníků váží a již popáté ocení jejich práci Cenami rektora. Znáte někoho, kdo by si za svou dobrovolnickou činnost toto ocenění zasloužil? Dejte nám o něm vědět! Kandidáty je možné nominovat do 20. srpna, a to prostřednictvím elektronického formuláře.

Víte, že...

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube