Aktuality pro zaměstnance univerzity nově v Portálu UP

Text: Gabriela Sýkorová Dvorníková

Zaměstnanci a zaměstnankyně UP nyní nově uvidí aktuality a informace od univerzity i své fakulty po přihlášení do Portálu UP. Přesouvají se tam z centrálního webu pro zaměstnance i ze stránek jednotlivých fakult. Jejich zobrazení bude nově personalizované podle fakult či součástí.

Přesun aktualit je prvním drobným posunem k tomu, aby zaměstnanci univerzity nalezli veškeré pracovní informace, aktuality, oznámení, databáze, aplikace atd. na jediné platformě. Prozatím zůstávají plně funkční zaměstnanecké webové stránky UP i fakult, na jejich transferu na jednotnou platformu se bude v nadcházejících měsících postupně pracovat. Výhodou nového systému je, že se každému přihlášenému zobrazí vedle celouniverzitních zpráv jen relevantní aktuality z těch fakult či součástí, na nichž pracují.

Pro studenty se systém aktualit prozatím nemění, naleznou je stejně jako dosud na studentských webových stránkách UP a jednotlivých fakult a také v modrém poli na Portálu UP, jehož podoba pro studenty zůstává nezměněna. Studenti doktorského studia, kteří jsou zároveň na UP zaměstnáni, případně další zaměstnanci, kteří zároveň studují, uvidí po přihlášení do Portálu UP jeho novou „zaměstnaneckou podobu“ včetně zaměstnaneckých aktualit. Původní Portál UP s aktualitami pro studenty naleznou po kliknutí na tlačítko Všechny aplikace vlevo pod dlaždicemi.

Ke změně zároveň dochází u zobrazení dlaždic. Nově je na hlavní stránce Portálu UP zobrazeno 16 nejpoužívanějších dlaždic. Další aplikace jsou přístupné přes tlačítko Všechny aplikace na levé straně dole, případně v patě stránky pod odkazem Abecední seznam aplikací. Jaké dlaždice se na úvodní stránce zobrazí, je možné upravit v rozklikávacím menu vedle profilové fotografie vpravo nahoře pod položkou Editace dlaždic hlavní stránky.

Na Portálu UP také přibyl slider s pozvánkami a zajímavými nabídkami. Nejnovější článek Žurnálu Online a poslední univerzitní video se přesunuly do jeho dolní části, nad nimi je nové menu sloužící jako praktický rozcestník pro zaměstnance.