Milé studentky, milí studenti,

od 1. května máme oficiálně nového rektora. Seznamte se s vizemi profesora a lékaře Martina Procházky v jeho rozhovoru pro Žurnál. Jak by podle něj měla vypadat univerzita 21. století a jak plánuje do univerzitního dění zapojit studenty?

Ode dneška navíc máme také (staro)nového předsedu Akademického senátu UP. Univerzitní senátoři jím zvolili doc. Jiřího Langera z pedagogické fakulty. Ve funkci vystřída dr. Michala Malacku, který se stal prorektorem v týmu nového rektora. Doc. Langer Akademický senát UP již vedl v letech 2014–2020.

Co se v dnešním newsletteru dozvíte dále? Kromě tradičního informačního servisu pro vás mj. máme také studentské online hodnocení končícího semestru, znovuotevření Knihovny, UPointu a skriptárny, nabídku letních aktivit a táborů Akademik sport centra či zábavné kvízy zdarma. Vybere si každý!

Znovuotevření Knihovny UP i změny v režimu výuky a zkoušek
Epidemická situace v ČR se pomalu zlepšuje a naše univerzita se znovu nadechuje k životu. Důkazem budiž to, že se po mnohaměsíční pauze 17. května opět otevírá Knihovna UP. Veškeré detaily o provozní době, systému půjčování knih i pobytu v knihovně samotné najdete na webu.

Od pondělí 10. 5. byla těsně před koncem semestru obnovena praktická a laboratorní výuka všech ročníků a možnost konání prezenčních zkoušek. Podrobnosti zde, detaily vám pak vždy upřesní vaše domovská fakulta/katedra.

I nadále pak pokračuje pravidelné týdenní testování studentů a zaměstnanců.

V případě jakýchkoliv vašich dotazů je vám i nadále k dispozici e-mail faq@upol.cz. Nejčastější dotazy a odpovědi na ně naleznete na upol.cz/covid-19/faq.
Reopening of UP Library, changes in teaching and exam regime
The epidemic situation is slowly getting better, therefore our university is coming alive again. Do you need proof? After several months UP Library will reopen on 17 May. All the details regarding opening hours, system of borrowing books, and visiting the library itself can be found on websites.

As of 10 May, before the end of the semester, practical and clinical teaching for all class years and possibilities of taking exams in presence has been restored. Find more here, detail will be delivered to you by your faculty or departement.

Also, the regular weekly testing of students and employees is still going on.

Also, there is a special e-mail address for your questions still available: faq@upol.cz. The list of frequently asked questions and answers can be found on upol.cz/en/covid-19/faq.

V poslední době žijeme online více, než jsme byli zvyklí. O končícím letním semestru to platí dvojnásob! Společnými silami jsme ho však zvládli a nyní bychom si ho měli i zhodnotit. Co se nám povedlo a co ne? Jak vám vyhovovala výuka ve vašich seminářích? 

Podělte se s námi o své názory odkudkoliv, kam dosáhne váš WiFi signál. Studentské evaluace startují. Výsledky jsou samozřejmě anonymizovány, takže se nemusíte bát vaše semináře vychválit do nebes, nebo jim to naopak pořádně „spočítat“.

Studenti CMTF, FF a PF mohou své názory, podněty a hodnocení vyplňovat do 30. června 2021Studenti FZV, FTK, PřF a PdF pak až do 6. září 2021. Díky za vaši zpětnou vazbu!

Už si ani nevzpomínáme, kdy měl UPoint naposledy otevřeno. S ohledem na zlepšující se epidemickou situaci i vládní rozvolnění už však ani vzpomínat nemusíme! UPoint totiž právě dnes znovu odemkl dveře pro všechny návštěvníky. Zajděte mrknout třeba na zbrusu novou univerzitní sportovní kolekci sUPport, kterou UPoint připravil ve spolupráci s firmou Adidas. Univerzitní merch se na vás těší!

  Od pondělí 10. května má otevřeno i Skriptárna na Zbrojnici
  Otevřel UPoint, otevře knihovna a aby té radosti ze znovuotevírání nebylo málo, tak vězte že v pondělí po dlouhé době otevřela i Skriptárna na Zbrojnici! A protože zaplňování knižních poliček v domácnosti není nikdy dost, neváhejte a vyrazte si koupit něco z bohaté nabídky univerzitního vydavatelství. Nově nabízí třeba unikátní publikaci Terapie ruky.

  Akademik sport centrum nabízí na léto kurz vodní turistiky i pestré tábory
  Vývoj epidemické situace pobízí k mírnému optimismu, a Akademik sport centrum se proto rozhodlo naplánovat hned několik tradičních a oblíbených letních akcí. O jejich konání, případně programové modifikaci rozhodne vývoj pandemie covidu-19 v příštích týdnech. S rezervací přesto doporučujeme neotálet. Na co se můžete vy či vaše děti těšit?

  Kvízy zdarma: otestujte si své znalosti nultých let a gastronomie
  Víme, že spolupráci oddělení komunikace UP s Hodpodským kvízem jste si oblíbili. A protože v této stále zvláštní a smutné době rádi rozdáváme radost, připravili jsme pro vás další dárek v podobě dvou kvízů zdarma. Jak moc jste zběhlí v reáliích nultých let? A rozumíte gastronomii více než Pohlreich nebo Babica? Není nic jednoduššího než to zjistit! Dělí vás od toho jedno kliknutí:

  Víte, že...
  • ...student FTK a PřF Jakub Jurka bude startovat na olympiádě v Tokiu?
  • ...internetová hra z dílny odborníků z PdF, vzdělávající žáky v oblasti internetové bezpečnosti, se dočkala pokračování?
  • ...vědci z CATRIN našli nový způsob, jak zabránit odolnosti bakterií, a mohou tak k přispět k řešení tzv. antibiotické krize?
  • ...Pevnost poznání se znovuotevřela pro návštěvníky a láká na vizionářskou výstavu Prales budoucnosti, která se úzce týká olomouckých parků?
  • ...můžete přispět na obnovu Englerových varhan – výrazné památky z roku 1745 a jednu z interiérových dominant kostela sv. Mořice v Olomouci? Pomáhají s tím studenti PřF.

  Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
  naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

  facebook
  instagram
  twitter
  youtube