Vědeckotechnický park Univerzity Palackého představuje sérii besed Element Talks o umělé inteligenci, vývoji IT, gamingu a designu

Čtvrtek 15. únor 2024, 9:13

Olomouc (15. února 2024) – V coworkingu univerzitní budovy Envelopa Hub bude každé dva týdny probíhat cyklus pravidelných setkání Element Talks. Besedy se špičkovými experty z oblasti umělé inteligence, herního průmyslu, vývoje IT a designu pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (UP). První z nich na téma Game Development se koná již 21. února v 18 hodin.

„Element Talks přináší do našeho nově otevřeného coworkingu dynamiku a inspiraci. Chtěli jsme vytvořit cyklus akcí, který by byl zajímavý pro nadšence do IT, nových technologií a designu. Besedy budou založeny na interakci s publikem a umožní příchozím rozšířit síť kontaktů. To je koneckonců smyslem všech akcí v Elementu – propojovat a nabídnout prostor pro výměnu nápadů,“ představila koncept manažerka Element Coworkingu Roksolana Ilnycka.

První dvě setkání se věnují oblasti herního průmyslu. Pilotní akce Element Talks proběhne 21. února a bude se zabývat tématem Game Developmentu a aktuálními trendy v testování her pomocí umělé inteligence. Pozvání přijali hosté z herních studií Ateliér Duchů a INGAME STUDIOS, jejichž vývojáři se podíleli na známých hrách Mafia nebo Kingdom Come Deliverance. K automatizovanému testování her budou mít co říct zástupci úspěšného českého startupu Filuta AI.

O dva týdny později, 6. března, se od vývoje her přesuneme k jejich designu a jedním z řečníků bude český dabér Richard Wágner, který dabuje pro Netflix a zapůjčil hlas hlavní postavě výše zmiňované hry Kingdom Come Deliverance.

Akce v prostorách budovy Envelopa Hub, Centra inovací a transferu technologií UP, pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci ve sdíleném pracovním prostoru Element Coworking. Cyklus Element Talks vzniká ve spolupráci s vývojářským studiem Beecode a grafickým designérem Filipem Smékalem. Na jednotlivé besedy je potřeba se registrovat

Kontaktní osoba:
Lucie Bačík Goryczková | PR a Marketing Manager