Univerzita Palackého láká na virtuální den otevřených dveří

Úterý 1. prosinec 2020, 15:08 – Text: OK

Olomouc (2. prosince 2020) – Videohovory, streamy, podcasty, 3D prohlídky či interaktivní prezentace. Tímto online způsobem se odehraje prosincový Den otevřených dveří Univerzity Palackého v Olomouci (UP), jehož program je přizpůsoben aktuální pandemické situaci. V pátek 4. prosince se zájemcům o studium představí virtuálně většina fakult olomoucké univerzity, program najdou na webu Univerzitní město a také na stránkách jednotlivých fakult v sekcích pro uchazeče.

Online verzi dne otevřených dveří UP zvažovala od září a byl to také impuls vytvořit zcela nový a moderní web pro zájemce o studium, který se stane středobodem online programu. „Zájemci se v pátek budou moci setkat prostřednictvím online videokonferenčních platforem se studenty a pedagogy z fakult a jejich kateder a ptát se jich na to, co je zajímá. Připravujeme také předtočené informační bloky o možnostech studia či přijímacím řízení, fotogalerie, informační materiály ke stažení nebo doprovodný program – různé podcasty či soutěže,“ představila podobu virtuálního dne otevřených dveří Gabriela Sýkorová Dvorníková, tisková mluvčí UP.

Kromě nového webu si zájemci mohou prohlédnout také nový katalog studijních programů, kde mohou najít svůj vysněný obor, či si stáhnout do mobilu vylepšenou aplikaci Studuj na UP. Univerzita Palackého nabízí přes sedm stovek kombinací studijních programů, z nichž některé zcela nově. „Vzhledem k tomu, že letošní rok je poměrně složitý především pro nastávající maturanty, snažíme se jim co nejvíce ulehčit orientaci v možnostech studia na vysoké škole. K tomu slouží jak online průvodce studiem na webu Univerzitní město, tak nový přehledný katalog studijních programů, rozcestník po sociálních sítích univerzity a fakult nebo platforma UPstream, která nabídne to nejlepší z videí naší univerzity,“ uvedl Ondřej Martínek z oddělení komunikace UP.

Kromě dne otevřených dveří nabízí UP také online prezentace na míru pro střední školy. Ty si mohou vybrat fakultu či obor, který zajímá jejich studenty, o představení se následně v dohodnutém čase a online prostředí postará některý ze studentů-ambasadorů.

Další den otevřených dveří olomoucké univerzity se bude konat v sobotu 16. ledna 2021, pravděpodobně také v online režimu. Loňský prosincový den otevřených dveří v prostorách UP navštívilo rekordních sedm tisíc zájemců o studium. Univerzita Palackého každoročně eviduje 26 až 28 tisíc přihlášek ke studiu.