Poznejte Evropu ze všech stran v online předmětu Challenges in Europe

Zdroj: Freepik
Čtvrtek 25. leden 2024, 14:18 – Text: (red)

Rozšiřte si obzory v oblasti evropských dějin, politiky, kultury a současných společenských otázek díky online předmětu Challenges in Europe, který se zaměřuje na témata rámovaná 17 cíli udržitelného rozvoje. Vyučovat se bude v od dubna do června jako součást vzdělávacího programu Understanding Europe sítě Aurora.

Univerzitní síť Aurora sdružuje 9 evropských univerzit včetně UP, které dohromady mají přes 260 000 studentů. Společně chtějí posunout evropské vysoké školství dál a fungovat jako jeden velký kampus, v němž je jednoduše možné studovat předměty na různých univerzitách, sdílet výzkumné a výukové materiály, jezdit na výměnné pobyty nebo využívat nabídku hybridních a online kurzů. Kladou velký důraz na současné globální výzvy a problémy, jakými jsou udržitelný rozvoj, kulturní diverzita nebo digitalizace.

Jste připraveni čelit výzvám udržitelnosti, kterým bude Evropa čelit v 21. století? V rámci předmětu Challenges in Europe si vyberete z řady témat, z nichž každé souvisí s konkrétním cílem udržitelného rozvoje (SDG), a společně se 3–4 spolužáky prozkoumáte případové studie a pod dohledem vyučujícího vypracujete vlastní výzkumný projekt. Společně se pak fyzicky setkáte na konferenci v Amsterdamu v červnu 2024, kde představíte své nápady pro udržitelnější Evropu.

Tento předmět si lze zapsat samostatně, zároveň je součástí vzdělávacího programu Understanding Europe, který síť evropských univerzit Aurora nabízí studentům bakalářského studia všech oborů. Studenti mají jedinečnou příležitost získat multidisciplinární úvod historie, politiky, společnosti, umění a populární kultury Evropy.

Za splnění předmětu obdržíte 5 kreditů (ETCS). Pro informaci o tom, zda vám mohou být uznány do studijního plánu, kontaktujte koordinátora mobilit (Erasmus apod.) na vaší katedře. Výuku zajišťuje Universität Duisburg-Essen. Více informací naleznete na webových stránkách, pro registraci a další podrobnosti kontaktujte Floriana Freitaga (florian.freitag@uni-due.de).

Pro účast na závěrečné konferenci máte nárok na finanční podporu Aurory. Požádat o ni můžete na aurora.up@upol.cz poté, co se na kurz přihlásíte a Universität Duisburg-Essen vás do něj přijme.