Kosovo: letní škola s tématem "Peace building in post-conflict areas – Diplomacy, Leadership and Negotiations"

Ilustrační foto: fauxels, pexels.com
Pátek 12. duben 2024, 14:02 – Text: -ap-

Kosovo International Summer Academy zve všechny zájemce na letní školu se zaměřením na “Peace building in post-conflict areas – Diplomacy, Leadership and Negotiations”.

Datum a místo konání

• První část: 15. - 25. července 2024, Prishtina, Kosovo
  • Druhá část: 5. - 15. srpna 2024, Prishtina, Kosovo

*Uchazeči se mohou přihlásit a zúčastnit se pouze jedné části.

Kosovo International Summer Academy přivítá význačné profesory z nejprestižnějších světových univerzit, diplomaty, vysoce postavené úředníky a zástupce občanské společnosti, aby vyučovali kurzy a přednášeli na témata: Politics, Economics, Diplomacy, Peaceful Conflict Resolution, Leadership and Negotiations, Professional Etiquette and Protocol, EU Integration Process, International Law, Transitional Justice, Human Rights, Women’s Rights in the Western Balkans, International Justice, International Security, The Role of Civic Society in Peacebuilding.

Během studia v Kosovu budete mít příležitost zúčastnit se různých exkurzí a kulturních aktivit, jako je např. prohlídka města, exkurze do Prizrenu, Mitrovice či do jeskyně Gadime či setkání s vysoce postavenými ambasadory a úředníky.

Podmínky na uchazeče

• věk více než 18 let, narození v roce 1990 a později
  • studenti bakalářského a magisterského programu i absolventi, a mladí odborníci

Poplatek

• 1050 EUR
  • zahrnuje: školné, ubytování po dobu trvání celého programu, dopravu z letiště na hotel, stravování, coffee breaky, odborné výlety

Kritéria pro udělování stipendií - při přijímacím řízení se berou v úvahu následující kritéria:

• včasné odeslání přihlášky
  • finanční potřeba
  • zásluhy a stávající vedoucí zkušenosti

Uzávěrka přihlášek
ČÁST I –15. – 25. července 2024

• Přednostní termín: 30. dubna 2024
  • Uzávěrka víz: 10. května 2024 (Tento termín platí, pokud ke vstupu do Kosova potřebujete vízum).
  • Konečný termín: 14. června 2024 (Žadatelé, kteří mají občanství země, která nepotřebuje vízum pro vstup do Kosova).

ČÁST II – 5. – 15. 8. 2024

• Přednostní termín: 15. května 2024
  • Uzávěrka víz: 10. května 2024 (Tento termín platí, pokud potřebujete vízum ke vstupu do Kosova)
  • Konečný termín: 21. června 2024 (Žadatelé, kteří mají občanství země, která nepotřebuje vízum pro vstup do Kosova).

Odkaz na přihlášku naleznete ZDE. Pro více informací navštivte webovou stránku Kosovo International Summer Academy.