Sport

První na ráně jsou hřiště u kolejí, stačí jen sehnat míč a pár sportuchtivých jedinců a můžete si jít zahrát basket, fotbal nebo třeba volejbal. V rozlehlých olomouckých parcích, ale i za městem, kde najdete cyklostezky, se vyřádí milovníci kola, in-line bruslení i zarytí fandové běhání. Zdarma můžete využívat beachvolejbalové a antukové kurty v okolí Sportovní haly UP na Lazcích.

Akademik sport centrum UP

Nejlevnější sportování si můžete užít díky nabídce univerzitního zařízení Akademik sport centrum (ASC UP). Sportovní průkaz platný na celý semestr opravňuje navštěvovat kteroukoli z cca 40 sportovních aktivit vypisovaných dle zájmu studentů i několikrát v týdnu. Akademik ve svém balíčku nabízí aerobní skupinové lekce, sportovní hry, bojová umění, posilování, jógu, tance a outodoorové aktivity. V nabídce speciálních sportovních programů najdeš například horolezectví, squash nebo jezdectví. Více na ascup.upol.cz.

ASC UP spravuje univerzitní sportovní zařízení

  • Akademik Fitness – fitcentrum, sauna, solárko
  • Lukostřelnice – tradiční/sportovní lukostřelba
  • Envelopa – nová tělocvična pro skupinové aerobní lekce
  • Indoor cycling – lekce až pro 15 jedinců
  • Tenisové kurty – dva kurty v ulici Hynaisova

ASC UP nabízí kurzy a vzdělávací akce

V zimním období se můžete vypravit lyžovat, naučit se jezdit na snowboardu nebo si zkusit snowblade či telemark. V rámci tradičního instruktorského kurzu můžete získat licenci Instruktor školního lyžování nebo snowboardingu. V letním období lze vyrazit na pravou vodáckou akci, rafting nebo canyoning.

Aplikační centrum BALUO

Hýbejte se a podpořte výzkum lidského pohybu. I tak by se dala shrnout nabídka Aplikačního centra BALUO fakulty tělesné kultury, jedinečného vědeckotechnického parku zaměřeného na podporu zdravého životního stylu. V centru můžete využít diagnostických služeb, zacvičit si ve fitku vybaveném moderními smart posilovacími stroji, zdolat cesty na lezecké stěně nebo si třeba zaplavat v bazénu, který je vybaven systémem pro sledování a analýzu plavce. Využíváním služeb centra se přitom stáváte anonymním účastníkem výzkumu, který sleduje a vyhodnocuje efekt zdravého životního stylu na vybrané ukazatele zdraví. A to nejdůležitější – s ISICem máte slevu na registraci i další platby! Více na www.acbaluo.cz.

Univerzita pro sport

Projekt Univerzita pro sport propojuje Univerzitu Palackého s místními sportovními kluby. Studenti mají šanci být blízko profesionálnímu sportu a získat cenné zkušenosti ve sportovním marketingu a PR, v trenérství a ve fyzioterapii. Kromě toho mají zajištěný informační servis o partnerských klubech SK Sigma Olomouc, HC Olomouc, VK UP Olomouc, DHK Zora Olomouc a Golf Resort Olomouc. Díky této společné spolupráci se studenti mohou těšit na řadu výhod a neposledně na besedy se známými a úspěšnými sportovními osobnostmi. Chcete se dozvědět víc? Podívejte se na náš Facebook!

Sportovní reprezentace studentů UP

Česká asociace univerzitního sportu (ČAUS) je multisportovní asociací, která sdružuje 43 vysokoškolských sportovních klubů a tělovýchovných jednot. Ve spolupráci s Univerzitami a Vysokými školami v České republice pořádá každoročně akademická mistrovství České republiky (AMČR). Některá sportovní odvětví jsou pořádány v rámci Českých akademických her (ČAH), zbývající pak samostatně.

Univerzita Palackého se každoročně účastní většiny AMČR. Pokud máte i vy chuť se zúčastnit a reprezentovat naši univerzitu, ozvěte se, velmi rádi vám pomůžeme. 

Kontakt: 
Mgr. Vítězslav Prukner, Ph.D.
KSP FTK UP v Olomouci   
e-mail: vitezslav.prukner@upol.cz  
telefon: +420 585 636 504

Centrum APA

Centrum aplikovaných pohybových aktivit fakulty tělesné kultury staví svoji činnost na tom, že sportovní vyžití a vůbec aktivní trávení volného času nemusí být osobám s postižením vůbec cizí. Centrum provozuje půjčovnu sportovních pomůcek a s jeho pracovníky se můžete často potkat v terénu na nejrůznějších akcích, kde se pod jejich dohledem můžete například svézt na speciální lyži pro handicapované zvané monoski, handbiku či na sportovním vozíku nebo si vyzkoušet paralympijskou hru boccia. Centrum APA kromě toho také pořádá různé vzdělávací programy pro školy či sportovní kurzy pro osoby s postižením. Více na www.apa.upol.cz.

Hokejový klub University Shields Olomouc

Univerzitní hokejový klub USO (University Shields Olomouc), hrající Evropskou univerzitní hokejovou ligu, nabízí novou příležitost v duální kariéře. Studenti mají možnost reprezentovat svou alma mater v univerzitním hokejovém klubu, složený především ze studentů. Získat a zároveň uplatnit své zkušenosti v oblasti managementu, marketingu a PR, trenérství a fyzioterapie. Členové klubu pravidelně reprezentují univerzitu na veřejných akcí, např. Majáles, Moravia Sport Expo, Meet Up, Darování krve s rektorem a další. Zdali vás zaujal tento projekt a chtěli byste se podílet na rozvoji a lepších výsledcích klubu, tak neváhej, navštiv hokej.upol.cz a dej o sobě vědět.

Kontakt: hokej@upol.cz