Videogalerie

Olomoucký majáles UP 2019 (aftermovie)

Rok se s rokem sešel a 9. ročník Olomouckého majálesu UP obsadil tentokrát prostory Zbrojnice, Jazz Tibet Clubu nebo parkánu Konviktu. Osmdesát bodů programu během dvou dní v čele s královnou Erikou Stárkovou, P.S.H., Mydy Rabycad, Korben Dallas, The Atavists nebo stand up komiky - takový byl letošní skrz naskrz studentský majáles v univerzitním městě.

Astronaut Feustel navštívil Univerzitu Palackého

Člověk, který pobýval ve volném prostoru vesmíru a společně s ním do univerza letěl i krteček a kresba chlapce z terezínského ghetta, navštívil začátkem dubna Olomouc při svém turné ve spolupráci Akademie věd a Velvyslanectví USA v Praze.

Hokejisté University Shields

Fanděte s námi univerzitnímu týmu ledního hokeje University Shields!

Pevnost poznání Olomouc

Místo + Historie + Věda + Lidé + ❤ = Pevnost poznání, interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého v Olomouci. 

Ohlédnutí za dnem otevřených dveří UP

V pátek 7. prosince se tradičně otevřela Univerzita Palackého v Olomouci veřejnosti. Osm fakult, knihovnu, koleje nebo menzu navštívilo téměř 4.000 zájemců o studium.

Josef Jařab laureátem VIZE 97

Profesor Josef Jařab, emeritní rektor UP, se stal jubilejním 20. laureátem Ceny Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Slavnostní předání ocenění se uskutečnilo v den nedožitých 82. narozenin Václava Havla, v pátek 5. října. Cenu převzal z rukou Dagmar Havlové v prostorách Pražské křižovatky.

Noc vědců Olomouc 2018

Připomeňte si noc plnou odhalených tajemství, noc plnou (ne)uvěřitelných zázraků. Tak přesně to byla letošní Noc vědců, během níž po setmění otevřely pro návštěvníky své brány univerzity, science centra či hvězdárny v celé zemi a nechaly příchozí nahlédnout do svých vědeckých kuchyní. Přes pět tisícovek malých i velkých návštěvníků zamířilo i na Univerzitu Palackého.

MEET UP!

Již po druhé uspořádala Univerzita Palackého (nejen) pro prváky akci MEET UP. Na nádvoří univerzitní knihovny se studentům představily desítky studentských organizací a neziskovek, univerzitní jednotky i spřátelené spolky. K tomu dobré jídlo a pití, hudba, divadlo i filmy a projekce. Akce se uskutečnila 26. září 2018.

Když se ohlédnu, vidím Olomouc

Univerzitu Palackého v Olomouci absolvuje každý rok na 2500 studentů a mnoho z nich se stává špičkami ve svém oboru. Ať už se jedná o humanitní, společenskovědné či přírodovědné obory, medicínu, práva nebo uměnovědná studia, ve všech těchto oblastech se naši absolventi dnes a denně uplatňují. A protože většina z nich na svá studia v Olomouci vzpomíná ráda, rozhodli jsme se několik z nich zachytit v našem spotu...
Pro Univerzitu Palackého v Olomouci vyrobil pointfilm.cz.

THE Research Excellence Summit 2018

Na mezinárodní summitu Times Higher Education, který se konal v Olomouci ve dnech 24.–26. dubna 2018, se projednávaly výzvy a příležitosti, které vyvstávají z rapidně se měnící politické a ekonomické sféry. Představitelé institucí ze střední a východní Evropy se zabývali klíčovými tématy souvisejícími s terciálním vzděláváním, vědou, výzkumem a rozvojem regionu tzv. Nové Evropy.

Reprezentační ples UP 2018

V sobotu 24. února vyvrcholil Akademický týden UP tradičním Reprezentačním plesem Univerzity Palackého v Olomouci, který se odehrál v prostorách hotelu NH Collection Olomouc Congress. 

Absolventská party Olomouc v Praze

12. srpna 2017 se sešli absolventi Univerzity Palackého na pražské Náplavce na lodi Cargo Gallery a společně s vedením univerzity a jejími zaměstnanci oslavili léto a zavzpomínali na roky strávené na své alma mater.

Akademické dny 2017

Předposlední únorový týden patří již tradičně Akademickým dnům Univerzity Palackého. Letos jsme si přimomněli 71 let od znovuobnovení olomoucké univerzity v roce 1946. Během Akademických dnů se uskutečnila charitativní akce Daruj krev s rektorem, setkání akademické obce s vedením univerzity, vernisáž výstavy, předání cen rektora úspěšným studentům a společenský ples.

Prezentace UP v Bratislavě

Ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR na Slovensku vyrazili v polovině ledna studentští zástupci UP společně s rektorem Jaroslavem Millerem a zástupci oddělení komunikace UP prezentovat možnosti studia na bratislavské Gymnázium Bilíkova 24. Součástí akce byla i návštěva velvyslanectví a pietní akt u pomníku Františka Palackého v Bratislavě.

Absolventské setkání 2016

9.–10. září 2016 se u příležitosti 70. výročí obnovení Univerzity Palackého v Olomouci uskutečnilo celouniverzitní Absolventské setkání.

Univerzita Palackého se představuje

Spot z produkce oddělení komunikace UP. Jeho autorem je student žurnalistiky a filmové vědy Marek Partyš.
Hudba: DVA - Tatanc.

Jsem Univerzita Palackého

Atraktivní, perspektivní, cílevědomá. Taková je dle nového klipu Univerzita Palackého v Olomouci. Původním cílem bylo ukázat, že univerzita je otevřená všem studentům, včetně těch s postižením. Nakonec vyšlo najevo, že na toto není třeba zbytečně upozorňovat. Je totiž úplně normální, že na ní studují studenti s nejrůznějšími specifiky a co víc, že samy vlastnosti studentů ve výsledku celou Univerzitu Palackého tvoří. Je tak otevřená, jak rozmanití jsou její studenti. Bez studentů by nebyla takovou, jaká je.
Autor: Lukáš Masner

Olomouc, univerzitní město

Studentské kariérní a poradenské centrum

Spot Studentského kariérního a poradenského centra Univerzity Palackého, které se snaží od roku 2015 studentům i absolventům usnadnit jejich první kroky na pracovním trhu.
Pro Univerzitu Palackého v Olomouci vyrobilo Středisko audiovizuálních služeb. Režie, kamera, střih: Lukáš Masner

Nadační fond Univerzity Palackého v Olomouci

Nadační fond Univerzity Palackého podporujeme vynikající mezinárodní vědecko-výzkumné a umělecké aktivity studentů Univerzity Palackého.

Udělení čestného doktorátu Václavu Havlovi

28. května 1990 udělila Univerzita Palackého v Olomouci čestný doktorát prezidentu Václavu Havlovi. Krátký záznam zachycuje promluvu Václava Havla při slavnostním aktu.

Václav Havel na návštěvě Olomouce

Při návštěvě Olomouce 28. května 1990 přivítalo Václava Havla zaplněné Horní náměstí. Prezident republiky a čerstvý držitel čestného doktorátu promluvil k občanům spolu s představiteli Občanského fóra z balkonu radnice.