Sobotní odstávka CVT (10. 6.) omezí fungování většiny systémů

Středa 7. červen 2023, 15:48 – Text: CVT, gsd

Z důvodu nutných technických zásahů na infrastruktuře naplánovalo Centrum výpočetní techniky UP (CVT) na sobotu 10. června 2023 odstávku vybraných informačních systémů univerzity. Během dne tak nebude fungovat většina univerzitních systémů a aplikací.

„Jedná se o instalaci dodatečných řadičů do metropolitního diskového clusteru, které z technologických důvodů nelze provést bez výpadku,“ vysvětlil ředitel CVT David Skoupil. Odstávka proběhne v sobotu 10. června od 8 do 17 hodin.

„V uvedenou dobu nebudou fungovat STAG, Moodle, UPShare, knihovní systém, většina webových stránek včetně www.upol.cz či webu Pevnosti poznání,“ upřesnil Skoupil s tím, že i ostatní systémy (menza, přístupový systém budov) mohou být výpadkem také dočasně negativně ovlivněny. Termín aktuální odstávky CVT předem konzultovalo napříč univerzitou včetně všech fakult, aby nedošlo ke kolizi například s přijímacím řízením.