Letní škola Viadrinicum: "Urban Calloboratory. Constructing Learning Infrastructures", Německo

Ilustrační foto: geralt, pixabay.com
Pátek 19. duben 2024, 9:33 – Text: -ap-

Viadrinicum je letní škola pořádaná 17.8 - 1.9.2024 European University Viadrina ve Frankfurtu nad Odrou zaměřená na městský prostor jako prostor pro různé (ne)vzdělávací aktivity, věnující se různým způsobů poznávání, vnímání a soužití.

Letní škola vyzývá studenty, mladé výzkumníky, aktivisty občanské společnosti či umělce, aby kriticky přemýšleli o transformaci městské krajiny. Jejím cílem je zkoumání způsobů, jakými jsou budovány vzdělávací infrastruktury prostřednictvím institucí formálního a neformálního vzdělávání a analýza jejich potenciálu pro vytváření různorodých, transgeneračních vzdělávacích komunit.

V praktičtějším smyslu škola nabízí příležitosti k aplikovanému experimentování v prostředí participativní městské intervence zapojující místní komunity v srdci německo-polského města Frankfurt. Děje se tak prostřednictvím tří laboratorních workshopů (Community.Lab, Doc.Lab, Planners.Lab), kde budou účastníci moci vyvíjet vlastní malé (týmové) projekty za asistence pomocníků z příslušných oborů.

Součástí programu jsou také otevřené diskuze s výzkumníky z Centre for East European and International Studies (ZOiS, Berlín), filmové projekce, veřejné akce či Open Space sezení, kde budou mít účastníci možnost diskutovat o svých vlastních akademických, občanských nebo kulturních prácích.

Úspěšní žadatelé budou moci získat stipendium na pokrytí cestovních nákladů. Náklady na ubytování hradí pořadatel.

Přihlásit se můžete, pokud splňujete následující požadavky:

• Jste student, doktorand, aktivista nevládní organizace nebo umělec do 35 let;
  • Máte skutečný zájem o meziodvětvové a transdisciplinární přístupy k probíraným tématům;
  • Vaše znalost angličtiny je dostatečná pro aktivní účast v diskuzích.

Mezní termín pro registraci je 20. května 2024.

Více informací týkající se letní školy včetně přihlášky naleznete na webových stránkách nebo v přiloženém letáku.