Letní kurzy NAWA polského jazyka a kultury 2024, Polsko

Ilustrační foto: niepodaje, pixabay.com
Pondělí 26. únor 2024, 12:46

Polská Národní agentura pro akademickou výměnu (NAWA) zve studenty a akademické pracovníky do Polska na Letní kurzy NAWA polského jazyka a kultury v následujících termínech:

• Katolická univerzita Jana Pavla II. v Lublinu (John Paul II Catholic Univeristy of Lublin) - prezenční kurz NAWA pro studenty a akademické pracovníky ve dnech 1.-28. července 2024.
  • Univerzita Marie Curie-Skłodowské v Lublinu (Maria Curie-Skłodowska University) - prezenční kurz NAWA pro studenty a akademické pracovníky ve dnech 6.-26. července 2024.
  • Vratislavská univerzita (University of Wrocław) - dva kurzy NAWA pro studenty a akademické pracovníky ve dnech 7.-27. července 2024: prezenční a online.
  • Univerzita Adama Mickiewicze v Poznani (Adam Mickiewicz Univeristy in Poznań) - prezenční kurz NAWA pro studenty a akademické pracovníky ve dnech 22. července - 11. srpna 2024.
  • Lodžská univerzita (University of Lodz) - intenzivní online kurz NAWA pro studenty a akademické pracovníky ve dnech 5.-25. srpna 2024.
  • Slezská univerzita v Katovicích (Univeristy of Silesia in Katowice) - pět kurzů v srpnu:
  1. Prezenční kurz NAWA pro studenty a akademické pracovníky ve městě Cieszyn (na polsko-české hranici) ve dnech 1. - 28. srpna 2024.
  2. Online kurz NAWA pro studenty a akademické pracovníky ve dnech 1. - 21. srpna 2024.
  3. Intenzivní online kurz NAWA pro studenty a akademické pracovníky ve dnech 1. - 21. srpna 2024.
  4. Prezenční kurz NAWA pro lektory-cizince ve městě Cieszyn (na polsko-české hranici) ve dnech 1. - 21. srpna 2024.
  5. Online kurz NAWA pro lektory-cizince ve dnech 1. - 21. srpna 2024.

Finanční náklady

• Kurzy – včetně všech souvisejících aktivit a také (v případě prezenčních kurzů) ubytování a stravování – jsou bezplatné.
  • Účastníci si hradí pouze náklady spojené s dopravou do Polska a zpět a náklady na zdravotní pojištění (dostačující bude průkaz EHIC – evropský průkaz zdravotního pojištění).

Letní kurzy NAWA nabízí jedinečnou příležitost nejen naučit se jazyk, ale také navštívit největší turistické atrakce Polska a seznámit se s jeho kulturou a dějinami.

Podrobnosti o programech kurzů a o přihláškách – zejména termíny a formuláře – jsou zveřejněny na webových stránkách jednotlivých univerzit. Podrobnosti najdete na webu polské vlády.

V případě dotazů se neváhejte obrátit na lektorku polštiny: Katedra slavistiky FF UP, Aleksandra Starzyńska, aleksandraeliza.starzynska@upol.cz.

Účastníky, kteří budou přijati na Letní kurzy NAWA polského jazyka a kultury, žádáme, aby nahlásili tuto skutečnost referentkám pro zahraniční záležitosti na svých fakultách.