Oslavte Den Země s botanickou zahradou PřF! Hledejte poklad

Foto: Pixabay.com
Wednesday 21 April 2021, 14:00 – Text: Šárka Chovancová

Zábavnou a zároveň poučnou cestu za pokladem připravila u příležitosti Dne Země botanická zahrada přírodovědecké fakulty společně se sdružením Viadua. Tematickou hru zaměřenou na podporu a ochranu přírody a životního prostředí si účastníci mohou vyzkoušet ve dnech 22. a 23. dubna od 9 do 16 hodin.

„U příležitosti Dne Země jsme přichystali zážitkovou hru s indiciemi vedoucími k pokladu. Jakému, to samozřejmě neprozradím. Návštěvníci při vstupu do zahrady obdrží pracovní list a postupně si projdou jednotlivá stanoviště, která se budou nacházet ve venkovních prostorách botanické zahrady,“ uvedl Václav Dvořák, vedoucí botanické zahrady.

Vzhledem k současným protiepidemickým opatřením se mohou hry zúčastnit pouze malé skupiny rodinných příslušníků nebo dvojice. „Povinné budou roušky a dezinfekce rukou. I přes omezení věříme, že hra bude pro děti i dospělé zábavou i poučením, jak se k připomínce Dne Země sluší,“ dodal Václav Dvořák. Hledání pokladu bude probíhat po oba dny od 9:00 do 16:00. Zahrada se může naplnit z 20 procent.

Den Země je celosvětová událost, která každoročně připadá na  22. dubna a je zaměřena na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země organizován v roce 1970 a je ovlivněn dřívějšími oslavami jarní rovnodennosti, která připadá na 21. března.

Back