Co si nenechat ujít na AFO? Držitele Nobelovy ceny či rozšířenou realitu

Thursday 15 April 2021, 8:47

Letošní online ročník festivalu AFO je za rohem. Začíná již v úterý 27. 4. na webu watchandknow.cz, ale svá popularizační chapadla rozprostře i jinde. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, které by vám z nabitého programu neměly uniknout. Přejeme vám příjemné dva týdny plné vědy, poznání a fascinujících objevů!

  • Hned první festivalový den bude ve znamení slavnostního zahájení s předáním ceny za přínos popularizaci vědy českému biochemikovi Janu Konvalinkovi, který bude hostem také navazujícího živého vysílání DVTV společně s rektorem UP Jaroslavem Millerem
  • Ke snímku Občan Nobel proběhne online rozhovor s režisérem Stéphanem Goëlem a hlavním představitelem – nositelem Nobelovy ceny za chemii Jacquesem Dubochetem
  • Socioložky Lucie Jarkovská a Kateřina Lišková aka Duo docentky vystoupí se Sit down show na téma Rovnost.Respekt.Orgasmy, na kterou naváže i živá debata.
  • Ohrada u Muzea umění Olomouc pak letos nenabídne jen festivalový design, ale také rozšířenou realitu s obrazovým obsahem na téma Vizualizace dat. K jejímu probádání vám bude stačit chytrý telefon a aplikace Artivive.
Back