Milé studentky, milí studenti,

blíží se vánoční svátky, čas klidu a pohody, a také závěr roku 2020, přinášíme vám tedy poslední letošní newsletter. Dočtete se v něm nejen o důležitých informacích ke koronavirovému režimu na UP, ale také vás může inspirovat ohledně nákupu vánoční dárků či pečení cukroví. Posíláme také univerzitní péefko.

Konec pracovní povinnosti studentů, provoz kolejí omezen
Na základě protikoronavirových opatření dle PES došlo také k novinkám v režimu na UP. Od 16. prosince došlo k ukončení pracovní povinnosti studentů.

Dle aktuálního nařízení Vlády ČR a po přechodu do 4. stupně PES se od 21. prosince znovu omezuje režim na kolejích UP. Čeští studenti nemohou nadále pobývat na kolejích kromě daných výjimek.

Na bezplatné testování odhalující antigen viru způsobující covid-19 mají do 15. ledna 2021 nárok všechny osoby s veřejným zdravotním pojištěním v ČR, je hrazeno i zahraničním zaměstnancům UP, kteří mají modrou nebo zelenou kartu pojištěnce. Na test je potřeba se předem registrovat.

V případě jakýchkoliv vašich dotazů je vám i nadále k dispozici e-mail faq@upol.cz. Nejčastější dotazy a odpovědi na ně naleznete na upol.cz/covid-19/faq.
Work duty for students ends, new restrictions at dormitories
Based on government anti-coronavirus measures, there were adjustments to the regime at UP. As of 16 December, the work duties of students have been terminated.  

According to the updated Czech government measures, the shift to Level 4 of the anti-epidemic system PES will again bring restrictions to the UP dormitories as of 21 December, when Czech students may no longer reside at the dorms except for certain exceptions.

Covid-19 antigen tests will be provided free of charge to all persons with Czech health insurance until 15 January 2021, including foreign nationals who are UP employees who have blue or green insurance cards. It is necessary to register for the antigen tests in advance.

We have set up a special e-mail address for your questions at: faq@upol.cz. The list of frequently asked questions and answers can be found on upol.cz/en/covid-19/faq.

Klidné Vánoce a šťastný nový rok 2021
Univerzita Palackého v Olomouci přeje všem studentům a zaměstnancům pokojné vánoční svátky a mnoho štěstí a pevné zdraví v novém roce 2021. Doufejme, že další rok bude mnohem klidnější, bezpečnější a pln více jistot než rok stávající.

Najděte inspiraci pro dárky v katalogu DESIGN
Ještě nemáte všechny vánoční dárky a rádi spojujete krásné s prospěšným? Inspiraci můžete najít třeba v katalogu DESIGN, který v rámci zkoumání kreativního potenciálu Olomoucka vydala naše univerzita. V online formátu si ho můžete prohlédnout zde. Najdete v něm tipy na místní špičkové designéry, šperkaře, knihaře, skláře či módní návrháře. V tištěné podobě ho lze bezplatně získat v univerzitním obchodu UPoint. Další tipy na výrobce dárků najdete i v této online databázi.

  UPoint nabízí vykrajovátka a tipy na cukroví
  V znovuotevřeném UPointu na Horním náměstí, který bude mít otevřeno kromě pracovních dnů i o adventní sobotě 19. 12., si můžete nově zakoupit originální vykrajovátka na perníčky a další cukroviny. Na prodejně najdete také zboží s univerzitní symbolikou vhodné jako dárek pod stromeček.

  Na webu UPointu najdete také tipy na vánoční cukroví, upečte si dle receptů perníčky s medem či si uvařte Vánoční punč UP. S ohledem na současná pravidla je počet návštěvníků v UPointu omezen na maximálně 10 lidí najednou.

  Možnost udělat radost druhým splněním jejich přání
  Univerzitní projekty každoročně pomáhají také před vánočními svátky různými charitativními aktivitami. Právnická fakulta letos vytvořila speciální web Strom naděje a splněných přání, přírodovědecká fakulta pořádá do 22. prosince Vánoční sbírku Přírody pro děti z Klokánku z Fondu ohrožených dětí. Pomocí projektu Vánoce pro všechny je možné ještě přispět na dárky do společenských místností léčeben dlouhodobě nemocných.

  Euforka – informační kanál o evropských tématech
  Chcete vědět, co se děje v Evropě? Jaký evropský den právě slavíme nebo na které akce spjaté s evropským prostorem se můžete těšit? Rozklikněte si Facebook, Instagram nebo web dobrovolnického studentského projektu Euforka, který informuje o evropských tématech a nabízí nálož novinek, které by vás neměly minout. Třikrát týdně vás budeme informovat o čemkoliv z Evropy, co má, mělo nebo bude mít celospolečenský dopad. Jsme tým nadšených studentů se zájmem o dění v evropském prostoru a nebojíme se své nadšení předávat dál – máme prostě Euforku!

  Víte, že...
  • ...historici z teologické fakulty přispěli do publikace k poctě Jana Pavla II.?
  • ...Jaroslav Švrček z PřF získal cenu Světové federace národních matematických soutěží?
  • ...dárcovská výzva DOBRO(TY): svačiny pro hrdiny vynesla téměř 100 tisíc korun?
  • ...přes 55 litrů krve již darovali studenti a zaměstnanci UP v rámci Souboje fakult v bezplatném darování krve, který trvá do 21. února 2021?
  • ...ministr školství ocenil Kamila Kopeckého z pedagogické fakulty?

  Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
  naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

  facebook
  instagram
  twitter
  youtube