Pojišťovny hradí testy i cizincům. Velká Británie od ledna mimo EU

středa 16. prosinec 2020, 13:40

Pro studenty UP Pro zaměstnance UP

Na bezplatné antigenní testování na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2 způsobujícího onemocnění covid-19 dle mimořádného opatření MZ ČR ze 7. prosince 2020 mají v době od 18. prosince 2020 do 15. ledna 2021 nárok všechny osoby, které jsou účastny veřejného zdravotního pojištění v České republice. Antigenní testování je tedy hrazeno zdravotní pojišťovnou i zahraničním zaměstnancům UP, kteří mají modrou nebo zelenou kartu pojištěnce. Na test je potřeba se předem registrovat, další podrobnosti naleznete na webu MZ ČR.

V těchto dnech vydalo ministerstvo zdravotnictví také nové ochranné opatření o omezení překročení státní hranice ČR s účinností od 18. prosince 2020. Od předchozího opatření se příliš neliší, významnější je změna v bodě III.7., kde vypadává ze seznamu zemí EU Velká Británie. Od 1. ledna 2021 se na ni bude pohlížet jako na třetí zemi ve všech ohledech.

Další užitečné informace k řešení pobytových záležitostí cizinců na území ČR v souvislosti s epidemií koronaviru jsou k dispozici na webu ministerstva vnitra.

Zpět