Vážené kolegyně, vážení kolegové,

Univerzita Palackého na základě pravidelných konzultací s hygieniky a odborníky dlouho „odolávala“ plošnějšímu zrušení kontaktní výuky. V reakci na vývoj aktuální situace se nicméně nakonec vedení UP rozhodlo přistoupit k doporučení přechodu na online výuku. Podrobnosti k tomu naleznete níže.

Očekávali jsme, že tento semestr bude opět v některých ohledech nezvyklý a nyní tato situace nastává. Buďme k sobě ohleduplní, trpěliví a udržujme si klidnou mysl. Jednotlivé zádrhely se mohou a budou objevovat, ale situace je nezvyklá pro všechny. Společně to zvládneme.

A aby celý newsletter nebyl jen o situaci kolem covidu-19, přinášíme vám také tradičně i několik dalších tipů z prostředí olomouckého univerzitního světa.

UP doporučuje fakultám přechod na online výuku od 12. 10.
V reakci na aktuální vývoj epidemiologické situace v regionu se vedení UP rozhodlo fakultám UP doporučit, aby od pondělí 12. 10. přešly na online výuku.

S ohledem na jednotlivá specifika každé fakulty vedení UP nebude online režim plošně vyžadovat po všech fakultách, nicméně výrazně doporučuje, aby fakulty online výuku realizovaly všude tam, kde to bude možné. Fakulty by o podobě své výuky od 12. 10. měly informovat do pátku 9. 10.

Podrobnější informace i další zprávy týkající se aktuálního režimu na UP najdete na „starém dobrém“ známém webu:

► ► ► upol.cz/covid-19 ◄ ◄ ◄
(pokud je přímý odkaz přetížen, vepište adresu přímo do vašeho prohlížeče)
V případě jakýchkoliv vašich dotazů je vám i nadále k dispozici e-mail faq@upol.cz. Nejčastější dotazy a odpovědi na ně naleznete na upol.cz/covid-19/faq.
UP recommends switch to online teaching from 12 October
In reaction to current developments in the epidemiological situation in the Olomouc Region, UP recommends its faculties teach on-line starting 12 October.

With respect to the individual specifics of each faculty, UP management will not require on-line teaching across the board, nevertheless it strongly recommends UP faculties to shift to on-line teaching anywhere possible. Faculties should inform about its regime starting 12 October by Friday, 9 October.

All the details and other news regarding current regime at UP can be found on “good old” known website:

► ► ► upol.cz/en/covid-19 ◄ ◄ ◄
(if the direct link is overloaded, type the address directly into your web browser)
We have set up a special e-mail address for your questions at: faq@upol.cz. The list of frequently asked questions and answers can be found on upol.cz/en/covid-19/faq.

Sport, nebo raději knihu? S univerzitními slevami cokoliv
Akademik sport centrum, Aplikační centrum BALUO, Britské centrum Knihovny UP, Jazyková škola UPlift, Pevnost poznání či Vydavatelství UP. Tam všude můžete jakožto zaměstnanci uplatnit zajímavé slevy na produkty a služby, a to až do výše 30 %. Chcete pravidelně sportovat, učit se jazyky, obklopit se knihami či strávit den v interaktivním muzeu? Stačí si vybrat. Podrobnosti o nabízených benefitech najdete na zaměstnaneckém webu.

UP Business Camp po osmé: Online cesta k úspěšnému podnikání
Vědeckotechnický park UP pořádá 8. ročník konference o cestě k úspěšnému podnikání – UP Business Camp. Konference letos poprvé proběhne v online režimu, a to v sobotu 21. 11. 2020. Pomůže vám ujasnit si priority ohledně vaší budoucí kariéry, získat cenné know-how přímo od profesionálů a propojí vás s lidmi na stejně vlně. 

Do konce října je navíc možné získat studentskou/zaměstnaneckou slevu na vstup. Registraci a více informací najdete na webu konference.

Nakladatelství Academia vydá nejlepší magisterskou práci. Nominovat můžete i vy
Prošla vám letos pod rukama magisterská práce, která by si podle vás zasloužila knižní vydání? Nakladatelství Academia vyhlašuje devátý ročník soutěže, na jejímž konci vydá knižně práci vítězné studentky nebo vítězného studenta. Podrobnosti najdete na stránkách nakladatelství.

Víte, že...
  • ...na FF volí studentského ombudsmana a nominace lze podávat do 16. října?
  • ...profesorka Libuše Hrabová z katedry historie FF UP obdržela medaili od předsedy Senátu ČR Miloše Vytrčila?
  • ...přebory UP v atletice ovládli Katrin Sásová z FTK a Martin Juránek z PřF?
  • ...univerzitní Expedice PřesBar opět nabídla velkolepé cestovatelské zážitky lidem s různými druhy postižení, včetně výstupu na Sněžku?

Pro nejaktuálnější informace nezapomeňte sledovat
naše webové stránky a profily na sociálních sítích.

facebook
instagram
twitter
youtube