Slevy a výhody pro zaměstnance

Ceníme si toho, že u nás pracujete. Chceme vám vytvářet takové podmínky, abyste u nás pracovali rádi. Věříme, že k vaší větší spokojenosti může přispět i nabídka slev a výhod, které vám můžeme poskytnout jak za univerzitní zařízení, tak za naše externí partnery.

Bližší informace k nabízeným benefitům vám podáme na: benefity@upol.cz a na telefonním čísle +420 585 631 162.

Nabídka zaměstnavatele

Stravenky

Zaměstnanci mají možnost platit v restauracích své obědy stravenkami. O výši hodnoty stravenky a dodavatelské firmě rozhoduje vedení jednotlivých univerzitních zařízení.

Stravování v univerzitních menzách

Rychle, kvalitně a za rozumné ceny se můžete najíst v univerzitních menzách. Objednávky kompletního menu včetně polévky a salátu online vám ušetří čas. Více se dozvíte na webových stránkách SKM.

Ubytování na kolejích UP

Můžete využít zajímavou a výhodnou nabídku krátkodobého i dlouhodobého ubytování za zvýhodněné ceny na koleji ve Vančurově ulici. Nabízíme ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích včetně sociálního zařízení. Více se dozvíte na webových stránkách SKM.

Ubytování v univerzitních bytech

Můžete využít možnosti výhodného pronájmu některého z univerzitních bytů. Jedná se o několik panelových i cihlových bytů odlišných dispozic a ve různých lokalitách Olomouce (Nové Sady, Neředín, ul. Jiřího z Poděbrad atd). Tato nabídka se týká zaměstnanců, kteří jsou na UP zaměstnáni na dobu neurčitou, po ukončení pracovního poměru automaticky končí i nájemní smlouva. Pro informace o postupu podávání žádosti anebo dostupnosti bytů prosím kontaktujte ing. Vojtěcha Grena, e-mail: vojtech.gren@upol.cz, tel.: 585631037.

Sportovní dny na UP

Pravidelně dvakrát do roka můžete svůj pracovní den strávit aktivně a sportem. Širokou a pestrou nabídku sportovního vyžití pro vás chystá Akademik sport centrum. Program dostanete v předstihu e-mailem.

Microsoft Office 365 ke stažení zdarma

Zaměstnanci Univerzity Palackého mají možnost využít instalace až pěti balíčků office zdarma. Více informací na WIKI UP.

Sociální fond

Univerzita Palackého v Olomouci poskytuje svým zaměstnancům příspěvky k úhradě jejich sociálních nákladů. O konkrétní podobě nabídky a výši poskytovaných příspěvků ze sociálního fondu rozhodují jednotlivé součásti Univerzity Palackého samy. Bližší informace, prosím, vyžádejte na příslušném personálním oddělení.

Druhy příspěvků ze sociálního fondu:

 • Příspěvek na penzijní a soukromé životní pojištění
 • Kultura a sport
 • Rehabilitace, vitamíny a očkování
 • Příspěvek na stravování
 • Dary k životním a pracovním jubileím
 • Bezúroční návratné půjčky k překlenutí tíživé finanční situace  

Výše poskytovaných příspěvků zaměstnancům Rektorátu UP ze sociálního fondu pro rok 2018:

Příspěvek na penzijní pojištění
Zaměstnancům, kteří u nás pracují alespoň dva roky a mají úvazek vyšší než 0,7, poskytujeme příspěvek na penzijní připojištění. Výše měsíčního příspěvku je až 400 Kč. Vlastní vklad zaměstnance musí být aspoň 200 Kč měsíčně. V případě, že zaměstnanec čerpá příspěvek na penzijní i soukromé životní pojištění, jejich souhrnná částka nesmí činit více než 400 Kč.

Příspěvek na životní pojištění
Zaměstnancům, kteří u nás pracují alespoň dva roky a mají úvazek vyšší, než 0,7, poskytujeme příspěvek na soukromé životní připojištění. Výše měsíčního příspěvku je až 400 Kč. Vlastní vklad zaměstnance musí být aspoň 100 Kč měsíčně. V případě, že zaměstnanec čerpá příspěvek na penzijní i soukromé životní pojištění, jejich souhrnná částka nesmí činit více než 400 Kč.

Dary k životním a pracovním jubileím
Univerzita Palackého poskytuje dary svým zaměstnancům, a to v případě, že

 • Zaměstnanec slaví 50. narozeniny
 • Zaměstnanec odchází do plného invalidního důchodu
 • Zaměstnanec odchází do starobního důchodu

Bezúročné návratné půjčky k překlenutí tíživé finanční situace zaměstnance
Zaměstnancům, kteří na UP pracují aspoň na úvazek 0,7 a kteří se ocitli v obtížné situaci, můžeme půjčit až do výše 10 000 Kč bezúročně. O výši půjčky rozhoduje na základě písemné žádosti zaměstnance kvestor.

Více ve směrnici rektora.

Nabídka univerzitních zařízení

Akademik sport centrum

Díky Akademik sport centru máte možnost sportovat za zvýhodněnou cenu 400 Kč za semestr. Na základě karty, kterou po zaplacení obdržíte, můžete volně vybírat z nabídky až 5 sportů. Akademik Sport centrum poskytuje také slevy na sportovní pobyty a kurzy, které pořádá několikrát do roka. Můžete zde uplatnit také benefitní poukázky (Sodexo, Flexipass, Edenred atd). Sledujte nabídku na webových stránkách www.akademikolomouc.cz.

Aplikační centrum BALUO

Unikátní vědeckotechnický park zaměřený na podporu zdravého životního stylu, prevenci civilizačních onemocnění a na optimalizaci pohybové aktivity nabízí zaměstnancům slevu na roční členství v klubu! Členství vás vyjde na 950 Kč. Více na: www.acbaluo.cz.

Jazyková škola UPlift

Naučte se jazyky v inspirativním prostředí Filozofické fakulty od zkušených profesionálů. Jazyková škola UPlift poskytuje slevu 10 % z kurzovného na všechny kurzy v nabídce. Podrobněji na stránkách UPliftu www.up-lift.upol.cz.

Konfuciův institut UP

Zaměstnanci mohou využít příležitosti naučit se čínský jazyk zdarma. Můžete si vybrat kurz z různých úrovní pokročilosti. Detailní informace ke kurzům, termínům a organizaci výuky najdete na www.konfucius.upol.cz.

Lukostřelnice Univerzity Palackého

Zaměstnanci Univerzity Palackého a jejich rodinní příslušníci mají na základě předložení identifikační karty 30% slevu. Více na stránkách Lukostřelnice UP.

Mateřská škola Univerzity Palackého

Zaměstnanci mohou využít možnosti svěřit své děti během pracovní doby do péče profesionálů. Bližší informace k provozu školky, podmínkách k zápisu a kapacitě najdete na webových stránkách www.ms.upol.cz.

Možnost aktivní rekreace s ubytováním

Nabízíme vám aktivní a atraktivní dovolenou v zařízeních, která provozujeme nebo s nimi úzce spolupracujeme. Vyberte si dovolenou podle svých představ a načerpejte síly aktivním odpočinkem v přírodě!

Pevnost poznání

Pevnost poznání je první interaktivní muzeum, které popularizuje vědu pro celou rodinu. Pevnost poznání sídlí v areálu Korunní pevnůstky a patří do kategorie tzv. science center. Zaměstnanci mají na základě předložení zaměstnanecké karty slevu 20% na vstupné. Podrobněji na stránkách Pevnosti poznání www.pevnostpoznani.cz.

UPoint

V našem stylovém informačním centru na Horním náměstí vám poskytujeme slevy na nákupy v kamenném obchodě ve výši 10%. Prokážete se kartou zaměstnance, případně vás najdeme v databázi našich zaměstnanců. Podrobněji na stránkách UPointu: www.upoint.upol.cz.

Vydavatelství UP a prodejna odborné literatury

V naší prodejně odborné literatury vám poskytujeme na základě předložení zaměstnaneckého průkazu slevu ve výši 10 %. Sleva se vztahuje i na zakoupené publikace od jiných vydavatelů a nakladatelů. Sleva se poskytuje pouze na 1 kus od každé knihy (titulu) v rámci jednoho nákupu. Podrobněji na e-shopu Vydavatelství UP: www.e-shop.upol.cz, nebo na webových stránkách www.vydavatelstvi.upol.cz.

Vědeckotechnický park UP

Zaměstnancům a studentům Univerzity Palackého poskytujeme konzultace k transferu technologií, ochraně duševního vlastnictví a podnikatelským záměrům. Nabízíme pomoc s rozjezdem firmy.

www.vtpup.cz

Nabídka externích partnerů

Atlant taxi

Zaměstnanci mají po předložení karty slevu na taxislužby ve výši 28% z běžné sazby jízdného za 1km a 57 % z běžné nástupní sazby uvedené v aktuálním ceníku.

ČSOB

ČSOB připravila balíček nadstandardních výhod pro všechny zaměstnance Univerzity Palackého. Abyste je mohli využít, stačí si nechat posílat výplatu na účet u ČSOB nebo Poštovní spořitelny. K jednání o slevách a výhodách stačí předložit zaměstnaneckou kartu UP.

Mezi nabízené produkty v rámci motivačního programu ČSOB patří:

 • Plus Konto - účet zcela bez poplatku za vedení, neomezené příchozí a odchozí tuzemské platby, dvě bezkontaktní karty, platební nálepky a další.
 • ČSOB Premium - Individuální péče bankéře a speciální Premium linka, prestižní účet a exkluzivní platební karty s nejvyššími verzemi pojištění, exkluzivní investiční produkty a další. Více info na www.csobpremium.cz 
 • Státem podporované produkty - doplňkové penzijní spoření životní pojištění.
 • Půjčka na cokoliv - neúčelová půjčka, u které nemusíte uvádět účel, až do odvolání pevná úroková sazba snížena na 4,9 % p.a., neplatíte za poskytnutí ani správu půjčky, vrácení půjčky do 30 dnů, pokud zjistíte, že vám nevyhovuje a další.
 • Půjčka na lepší bydlení - půjčka na pořízení či modernizaci bydlení, pevná úroková sazba snížena na 4,9 % p.a.
 • Autopůjčka - pevná úroková sazba 3,99 % p.a. platná do 31. 12. 2018. financování nových i ojetých vozů (max. do 7 let stáří).
 • Hypotéka - snížená úroková sazba o 0,2 %.
 • Pojištění Náš domov, Pojištění Naše auto - sleva na pojistném 15 %.
 • Investiční fondy - sleva na vstupním poplatku 50 %.
 • ČSOB NaNákupy - jednoduchá aplikace na placení mobilem a ukládání věrnostních kartiček, platit se dá i bez signálu a mobilních dat.
 • Svět odměn – věrnostní program, ve kterém získané body (za placení kartou, zadávání trvalých příkazů nebo za zřízení nového produktu) vyměníte za dárky z katalogu a slevy u partnerů. Více na svetodmen.cz.

Přehled všech výhod ČSOB Motivačního programu najdete na www.motivacniprogram.csob.cz. Nabídka je určena pouze zaměstnancům UP. Zobrazí se po zadání přihlašovacích údajů.

Podrobné informace získáte také u paní Lady Kaderkové (+420 734 166 326) nebo na pobočce ČSOB banky, Horní nám. 6, Olomouc.

DATART

Zaměstnanci UP nakupují v e-shopu DATART za VIP ceny. Stačí se zaregistrovat na stránkách www.datart.cz/vip, kde naleznete i kompletní pravidla programu. Při dalším přihlášení použíte VIP kód. Program je určený výhradně zaměstnancům UP, jeho šíření třetím osobám je nežádoucí.

Exprespneu.cz

Pneuservis a autoservis Exprespneu.cz nabízí zaměstnancům UP tyto slevy:

 • 10% sleva na autoservis (výměna oleje, brzd, čepů, tlumičů, plnění klimatizace a další služby);
 • 10% sleva na pneuservis.

Poskytované slevy na služby je možné uplatnit výhradně na pobočce v Olomouci (aktuálně U Stadionu 4, 779 00 Olomouc).

HELP CZ – fitness centrum

Fitcentrum HELP CZ Vám nabízí komplex sportovních a relaxačních služeb v příjemném prostředí moderně vybaveného fitness centra v Olomouci. Zaměstnanci UP můžou uplatnit 20% slevu na vstup do fitcentra, aerobic, spinning, solárium a další služby (ceny uvedené v rámci tarifu „student, senior“). Aktuální rozpis cvičení a ceník naleznete zde.

Knihkupectví ANAG

Specializovaná prodejna Knihkupectví ANAG přímo v centru města Vám nabízí široký sortiment odborné literatury (právo, daně, účetnictví, mzdy, ekonomika, management, marketing, společenské vědy, jazyky…) a učebnic pro vysoké a střední školy.

Každý zaměstnanec Univerzity Palackého v Olomouci získá v knihkupectví ANAG tyto slevy:

 • 20% na právnické učebnice z vyd. C.H.Beck
 • 15% na knihy z vyd. Anag a Leges
 • 10% na ostatní publikace

Slevu lze uplatnit po předložení průkazu zaměstnance UP pouze ve firemním knihkupectví ANAG v Olomouci, Ostružnická 8., www.anag.cz.

Komerční banka

Zaměstnanci UP mohou využít nabídky zvýhodněných bankovních služeb KB a zřídit si „MůjÚčet Plus“ zdarma. Nově platí nabídka pro manžela či manželku zaměstnance UP.

Další zvýhodněné služby:

 • Zpracování hypotéky nebo úvěru zdarma
 • 30% sleva na pojištění majetku
 • Uzavření stavebního spoření i Modré Pyramidy zdarma
 • Pomoc s kompletním převodem účtu z jiné banky

Více o poskytovaných slevách naleznete v informačním letáku anebo na pobočkách KB.

Poskytnutí zvýhodněných bankovních služeb KB zaměstnancům je určeno pro zaměstnance, kteří mají na UP uzavřený pracovní poměr a je vázáno na předložení „Potvrzení o pracovním poměru“. Vzor potvrzení si můžete stáhnout nebo získat na personálních odděleních UP.

Nabídka platí od 1. 11. 2018 do 31. 10. 2021.

Kosmas

Knihkupectví Kosmas nabízí široký výběr české a světové beletrie, knih pro děti a odborné literatury. V současné době má již 28 poboček po celé republice. Každý zaměstnanec Univerzity Palackého v Olomouci získá v našich knihkupectvích slevu 13 % po předložení průkazu zaměstnance.

Lázně Slatinice

Lázně Slatinice se nachází jen 12 km od Olomouce. V moderním zařízení si můžete vychutnat kouzlo rodinných lázní. Léčivý pramen s obsahem sirovodíku se využívá k léčbě pohybového ústrojí, nemoci nervových, kožních, onkologických a některých oběhových.

Na základě předložení identifikační karty zaměstnance můžete čerpat tyto slevy:

 • Samoplátecké pobyty v penzionu Majorka***
  Sleva 10 % z aktuální prodejní ceny pobytu. Sleva se nevztahuje na Last minute pobyty.
 • Léčebné procedury
  Sleva 10 % na lázeňské procedury. Sleva se nevztahuje na zvýhodněné balíčky procedur.
 • 2hod. vstup do sauny Majorka vč. ručníkového servisu a džbánu s šungitovou nebo křišťálovou vodou dle vlastního výběru za zvýhodněnou cenu 220,- Kč/os/2 hod.

Nabídka platí od 7. 1. do 31. 12. 2019.

Objednávky vyřizuje a přijímá:
Ing. Radka Pazderová, tel. 734 121 531, e-mail: pazderova@seznam.cz
Aktuální nabídku pobytů a léčebných procedur najdete na www.lazneslatinice.cz

Moravská filharmonie Olomouc

Moravská filharmonie Olomouc poskytuje všem zaměstnancům a absolventům UP slevy na všechny koncerty a abonentní cykly ve výši až 20% ze základní ceny vstupenky. Kompletní program 74. koncertní sezona (2019/2020) jako i přehled všech slev (pdf). Slevu lze uplatnit po předložení zaměstnanecké nebo absolventské karty UP

OBI

Zaměstnanci UP mají 10 % slevu na nákup v OBI v Olomouci na Horním Lánu (netýká se akčního zboží) a zboží ve výprodeji, stačí u pokladny při platbě přeložit  průkaz zaměstnance.

OMEGA centrum sportu a zdraví

Zaměstnanci univerzity mají možnost zvýhodněných cen u těchto programů a služeb - roční členství v OmegaKlubu za 6.490 Kč (sleva 1.200 Kč oproti standardní ceně), program Milon circle na 1 měsíc zdarma, na 3 měsíce anebo rok se slevou 18 % z nečlenské ceny. Zvýhodněný je i vstup do diagnostického programu, kde sleva po předložení kartičky zaměstnance UP činí 10 %.

Otosport

Jezdíte rádi na kole? Zaměstnanci UP mohou po předložení zaměstnanecké karty využít slevu 5 % na všechno zboží nabízené ve sportovním obchodu zaměřeném na cyklistiku všeho druhu. Prodejna se nachází v prostorách Sportovní haly UP. Více info na www.otosport.cz.

Premiere Cinemas

Každý zaměstnanec má slevu 40 Kč slevu ze základního vstupného, v případě 2D filmu tedy zaplatí 139 Kč oproti běžným 179 Kč a u 3D filmu 169 Kč oproti běžným 209 Kč. V rámci transakce mohou zaměstnanci nakoupit po prokázání se zaměstnaneckou kartičkou libovolné množství vstupenek. Možnost zakoupení zvýhodněné vstupenky není nijak časově omezena. Při platbě vstupenek je možné uplatnit stravenky a poukázky od firem Sodexo, Edenred i Chéque Déjeuner na pokladnách multikina. Více na olomouc.premierecinemas.cz

Tempish Sport

Zaměstnanci mají po předložení zaměstnanecké karty slevu ve výši 33% na celý sortiment v kamenné prodejně v Šantovce. Při nákupu v e-shopu také se slevou 33% je třeba zadat unikátní kód vygenerovaný pro UP.

T-Mobile

Zaměstnanci UP můžou nově využít zvýhodněné mobilní a datové tarify. Sjednat si tarif z nabídky T-Mobile Programu můžete třemi způsoby. Navštivte kteroukoli pobočku T-Mobile nebo webové stránky operátora www.t-mobile.cz/program-t-mobile (heslo pro přihlášení naleznete zde). Nebo můžete zavolat na zákaznickou linku (+420) 800 73 73 73. Vždy budete potřebovat číslo T-Mobile programu. Podrobný přehled nabízených tarifů naleznete v informačním letáku.

Upozorňujeme, že tarif si zjednává zaměstnanec u operátora na svoje jméno (příp. rodné číslo) a to i v případě, že ho zřizuje pro rodinného příslušníka. Využívaní tohoto benefitu se váže na dobu trvání zaměstnaneckého poměru a po jeho ukončení je zaměstnanec povinný si s operátorem zjednat nové podmínky využívaní služeb.

V případě nejasností a dalších otázek se můžete obracet přímo na Oddělení řízení lidských zdrojů RUP přes e-mail benefity@upol.cz nebo na společnost Cellbest info@cellbest.biz.

2Seasons Ski & bike

Už máte novou výbavu na kolo nebo na lyže? Využijte slevy v nově otevřené prodejně 2Seasons ski & bike v Hodolanech, jejímž hlavním zaměřením je prodej a servis lyží, jízdních kol a vybavení pro lyžování a cyklistiku. Po předložení zaměstnanecké karty UP máte nárok na slevu 7% na zboží a servis a slevu 2% na akční nebo zlevněné zboží a služby, akční běžkové sety Sporten. Více informací o prodejně na webu www.kola-lyze-olomouc.cz.