Přineste oblečení pro dobročinný majálesový blešák

Foto: archiv UP
Čtvrtek 5. květen 2022, 9:25 – Text: (red)

Olomoucký majáles bude letos udržitelný. Díky spolupráci s Udržitelnou univerzitou, obchůdkem Dobrodruhá a spolkem Udržitelný Palacký bude součástí doprovodného programu také benefiční obchůdek s oblečením. Aby však bylo co prodávat a swapovat, potřebujeme už teď vaši spolupráci.

Pusťte jarní vítr do skříně a přineste nám kousky, které jsou pořád pěkné, ale už je asi nosit nebudete – na majálesu si pak šatník zase doplníte. Oblečení můžete přinést:

• kdykoli od 9. do 20. května do obchůdku Dobrodruhá (Wurmova 5, po–pá, 11:00–17:00)
  • v pondělí a úterý 23. a 24. května do Studentského klubu na nádvoří Zbrojnice (11:00–19:00)
  • na samotný swap 25. května

Samotný obchůdek, nebo chcete-li swap, najdete přímo na Biskupském náměstí před budovou Zbrojnice (Knihovna UP) ve středu 25. května od 14 do 19 hodin v rámci doprovodného programu majálesu. Budete mít možnost vyměnit své přinesené oblečení za jiné nebo za něj zaplatíte symbolickou cenu, přičemž celý výtěžek poputuje na pomoc válkou zasažené Ukrajině. Nebudou chybět ani originální kousky z chráněné dílny! Aby toho bylo k vyměňování co nejvíc, můžete pozvat ostatní na facebookovou událost

Olomoucký majáles má letos poprvé svou vlastní koordinátorku pro udržitelnost, kterou se stala členka Udržitelného Palackého Simona Otypková. Co tedy znamená, že majáles bude udržitelný? To vám představí v rozhovoru na webu olomouckymajales.cz.