Orientační týden pro zahraniční studenty v letním semestru 2023/2024

Pondělí 12. únor 2024, 11:30 – Text: -ap-

Sotva jsme se rozloučili se zahraničními studenty ze zimního semestru a už jsme na Orientačním týdnu v prostorách Cyrilometodějské teologické fakulty vítali s více než sto dvaceti novými studenty z celého světa, kteří na naší univerzitě stráví následujících pět měsíců.

Týdenní program jsme v pondělí 5.2. zahájili představením nejen Univerzity Palackého v Olomouci a jejích součástí, ale také našeho UNESCO města a Česka jako kulturně a historicky bohaté země. Na programu byly prezentace od Akademik Sport Centra, Welcome Office UP, ESN UP Olomouc, Udržitelné univerzity, SKM, či Dobrovolnického centra UP.

Chybět nesměla ani přednáška na téma české kultury a historie vedená vedoucí Oddělení pro partnerství, Mgr. Terezou Kalouskovou. Své (nově) nabité znalosti se studenti mohli otestovat během kvízů a tři nejlepší vyhrát malou pozornost.

Úterní, středeční a čtvrteční program byl pak tematicky mírnější, ovšem obsahově stále nabitý. Studenti, kteří se k nám sjeli ze čtyř kontinentů, dostali během těchto dní možnost naučit se základy českého jazyka a poslechnout si praktické informace týkající se nejen jejich studia na UP, ale i mimouniverzitního života v Olomouci.

Program Orientačního týdne završilo setkání s Policií ČR, při němž se studenti dozvěděli praktické informace týkající se českých zákonů či jejich práv a povinností v naší zemi.

Jako každý semestr, i nyní byli studentští dobrovolníci z ESN UP Olomouc naší velkou pomocí, kteří své nové "spolužáky" provedli po univerzitních zařízeních a dalších praktických místech v Olomouci. I díky nim si teď budou moci bez problémů vypůjčit potřebné knížky z univerzitní knihovny a svůj předzkouškový stres z hodin zajíst v jedné z univerzitních menz.

Děkujeme všem přednášejícím a pomocníkům za další úspěšný Orientační týden a všem studentům přejeme co nejvíce příjemných a obohacujících zážitků a nově navázaných přátelství.

Jak Orientační týden probíhal se můžete podívat v naší fotogalerii.